Strona główna/Urząd/Aktualności/Wspólnie posprzątali Tamę

Wspólnie posprzątali Tamę

Aktualności 13 Czerwca 2014

W ubiegłą sobotę z inicjatywy Rady Dzielnicy Czerwionka odbyło się wielkie sprzątanie zbiornika Tama. W społecznej inicjatywie wzięło udział ponad sto osób. Po wspólnej pracy był czas na grilla i specjalne atrakcje dla najmłodszych. W akcję włączyli się także uczestnicy projektu "Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności".

 

Na uczestników akcji czekało mnóstwo niespodzianek. Za każdy worek pozbieranych śmieci można było otrzymać kiełbaskę z grilla oraz paczki ze słodkościami. Zachętą do sprzątania były także ukryte wokół zbiornika losy, dzięki którym można było wygrać ekologiczne zabawki i gry. Ponadto w ramach zbiórki elektrośmieci, za każdy przyniesiony sprzęt, można było otrzymać upominek. Firma Technika z Gliwic, która jest partnerem projektu zorganizowała quizy i zabawy ekologiczne dla dzieci.

 

To nie pierwsza taka akcja. Podobna została zorganizowana już w ubiegłym roku. A organizatorzy już zapowiadają kolejne. - Cieszy, że są efekty tych akcji. Zebraliśmy około 60 worków śmieci – mówi Sebastian Garbacz, jeden z organizatorów akcji - W przyszłym roku też w planach jest akcja sprzątania, ale być może już w innym miejscu - dodaje Sebastian Garbacz.

 

do góry