Strona główna/Urząd/Aktualności/Wspólnie posprzątajmy Tamę

Wspólnie posprzątajmy Tamę

Aktualności 6 Czerwca 2014
 

Jutro - 7 czerwca Rada Dzielnicy Czerwionka Centrum zaprasza na wyjątkową akcję społeczną. Wspólnie posprzątamy zbiornik Tama, żeby przygotować go do letnich spacerów.

 

- Na ochotników będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Przede wszystkim za każdy worek pozbieranych śmieci będzie przysługiwać kiełbasa z grilla oraz paczki ze słodkościami dla najmłodszych. Ponadto odbędzie się zbiórka elektrośmieci, w ramach której za każdy przyniesiony sprzęt będzie można otrzymać upominek - mówi Sebastian Garbacz, jeden z organizatorów akcji.

 

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci - firma Technika z Gliwic, która jest partnerem projektu zorganizuje quizy i zabawy ekologiczne. 

 

Pomysłodawcy akcji otrzymali również wsparcie w ramach projektu "Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności". Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy projektu, realizowanego przez OPS, CRIS i  Harcerstwo, włączą się w akcję sprzątania. Dodatkowo, przygotują dla ochotników niespodzianki. - Do szukania śmieci warto się przyłożyć, bo w zaroślach wokół zbiornika oprócz śmieci będzie można znaleźć również ukryte niespodzianki - kupony uprawniające do otrzymania planszowej gry ekologicznej - mówi Dorota Honisz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom sprzęt (worki, narzędzia, rękawice). 

 

Zapraszamy serdecznie w sobotę 7 czerwca. Rozpoczynamy o godzinie 10.30-przy Rybaczówce (za budynkiem MOK-u).

(https://www.google.pl/maps/place/Czerwionka-Leszczyny/@50.1521478,18.6676434,18z/data=!4m2!3m1!1s0x47114a0a5ff51e83:0x275f63dcc87985bc?hl=pl)


 

do góry