Strona główna/Urząd/Aktualności/Wspólna zabawa podczas pikniku integracyjnego

Wspólna zabawa podczas pikniku integracyjnego

Aktualności 10 Maja 2018

Dzisiaj na Hali Targowej w Czerwionce odbył się piknik integracyjny. To kolejne wydarzenie, odbywające się w ramach Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

 

 

„Podczas Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych warto z całą mocą podkreślić rolę rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnościami i opiekują się nimi. Wasze zaangażowanie, poświęcenie i wrażliwość to prawdziwe bohaterstwo, które tak trudno w dzisiejszych czasach, a które powinniśmy na każdym kroku podkreślać. Dlatego dzisiaj, z tego miejsca składam na Wasze ręce serdecznie podziękowania” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, witając wszystkich zebranych. Następnie, wspólnie z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą uroczyście otwarli piknik. Sygnałem do rozpoczęcia wspólnej zabawy było także wypuszczenie przez najmłodszych kolorowych balonów.

 

 

Na wszystkich uczestników Pikniku czekały liczne atrakcje: występy artystyczne, w tym występ Formacji Tanecznej Zygzak, Natalii Gierlich, Klaudyny Siwek, Magdaleny Grzegorzek, najmłodszych z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach, gry i zabawy dla najmłodszych, czy wspólne grillowanie. Na terenie hali targowej znajdowały się również punkty porad specjalistycznych kilku placówek - m.in. Warsztatu Terapii Zajęciowej, Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherbone w Czerwionce-Leszczynach czy IMI - Strefy Aktywności. Pogoda dopisała, wszyscy miło spędzili czas na wspólnej zabawie, a przede wszystkim - integracji.

 

W pikniku integracyjnym udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Celina Cymorek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Cichoń, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Krystyna Jasiczek, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice.

 

do góry