Strona główna/Urząd/Aktualności/Wręczono Karolinki

Wręczono Karolinki

Aktualności 30 Grudnia 2013

Dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień - statuetek "Karolinka" przyznawanych corocznie za wybitne zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i rozsławiania Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Wyróżnienia przyznawane są od 1997 roku. W tym roku Kapituła w składzie:

Burmistrz Gminy i Miasta – przewodniczący Kapituły

oraz członkowie - Zastępca Burmistrza, Przewodniczący Rady Miejskiej, Zastępca Przewodzącego Rady Miejskiej oraz Sekretarz UGiM

wybierała spośród 38 złożonych wniosków stanowiących nominacje do nagrody.
„W tym roku przypada jubileusz 15-lecia powołania nowej jednostki samorządu terytorialnego – powiatu. Niech dzisiejsza uroczystość stanowi wyraz podziękowania za współpracę pomiędzy naszą gminą a Starostwem Powiatowym w Rybniku. Pięciu dzisiejszych laureatów reprezentuje struktury powiatu ziemskiego rybnickiego, troszcząc się o rozwój Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” - podkreślił burmistrz W. Janiszewski.

Wyróżnienia przyznano więc Damianowi Mrowcowi, staroście Powiatu Rybnickiego; Eugeniuszowi Adamcowi z Bełku, radnemu powiatowemu; Romualdowi Stenclowi – mieszkańcowi Dębieńska, radnemu powiatowemu; Antoniemu Bluszczowi z Czuchowa, byłemu przewodniczącemu Rady Powiatu; Danucie Zieleźny z Książenic, byłej radnej Rady Powiatu.Statuetkę przyznano także Arturowi Harazimowi, pochodzącemu z Czerwionki-Leszczyn, gdzie do dziś mieszkają jego rodzice, ambasadorowi nadzwyczajnemu i pełnomocnemu w Królestwie Belgii.

„Jest mi bardzo miło znaleźć się w gronie laureatów Karolinki. Wyróżnienie to traktuję jako zobowiązanie, aby w ramach dalszej misji dyplomatycznej upowszechniać pozytywny wizerunek naszego miasta. Zawsze przedstawiam Czerwionkę-Leszczyny jako najbliższy mi przykład wielkich zmian, jakie zachodzą w Polsce. Dziękuję za zaproszenie na uroczystą sesje Rady Miejskiej, niestety z uwagi na wcześniejsze zobowiązania w Brukseli nie będę mógł w niej jednak uczestniczyć. Chciałbym zapewnić Pana Burmistrza, że w najbliższym czasie przyjadę do Czerwionki, aby osobiście odebrać statuetkę „Karolinki”. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za to wyróżnienie” - napisał w przesłanym piśmie ambasador A. Harazim.Kapituła przyznała także statuetki „Karolinka” Związkowi Nauczycielstwa Polskiego oddział w Czerwionce-Leszczynach, firmie Zower oraz Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu koło nr 96 w Czerwionce.

Wydarzenie uświetnił koncert Eleni oraz występ chóru "Magnificat".

 

  

top_baner
do góry