Strona główna/Urząd/Aktualności/Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym oraz w konkursie na estetyczne zagospodarowanie ogrodów

Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym oraz w konkursie na estetyczne zagospodarowanie ogrodów

Aktualności 2 Listopada 2010

28 października w „Starej Piwnicy” odbyła się uroczystość wręczenia nagród w dwóch konkursach, które latem organizował Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach: 

Konkursie fotograficznym pt. „Czerwionka-Leszczyny. Ludzie, miejsca, wydarzenia” oraz w konkursie na estetyczne zagospodarowanie ogrodów. 

Jak powiedział burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski, każde nadesłane zgłoszenie do konkursu bardzo cieszy. Jest dowodem na to, że mieszkańcy włączają się w zaproponowane przez UGiM działania. Dostrzegają piękno i urodę naszej miejscowości, jej potencjał i liczne walory. Ważne jest także to, że sami troszczą się o estetykę i wygląd gminy. 

Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym zdobył Łukasz Malcharek. Nadesłane przez niego prace przedstawiały piękne pejzaże gminy i zabytki. Były także fotografie prezentujące Palowicką Kopię Rycerską i fotoreportaż z II Turnieju Wsi. 

„Poetyckie czarno-białe zdjęcia zachwyciły nas swoją nastrojowością. Autor w całej serii fotografii doskonale posługuje się światłocieniem. Umiejętnie wydobywa szczegóły kompozycji. Zwróciłam także uwagę na dużą świadomość artystyczną autora, wyczucie kadru, dbałość o detale” – uzasadniała nagrodę członkini jury - Anna Lechowska. 

Zdjęcie „Ścieżka rowerowa” autorstwa Beaty Brząkalik zdobyło drugie miejsce. Autorka zastosowała ciekawy zabieg fotografując cienie osób i rowerów na ścieżce rekreacyjnej na terenie Pojezierza Palowickiego. 

Trzecie miejsce przyznano Klaudii Juranek. Uwagę jurorów zwróciła fotografia rzeźby anioła oraz fotoreportaż dotyczący wieży dębieńskiego kościoła. 

Pamiątkowe upominki odebrali także wyróżnieni: Anna Szwarc, Marcin Michalak, Joanna Grzybowska. 

W konkursie fotograficznym została przyznana także nagroda specjalna ufundowana przez Przewodniczącego Komisji Działalności Gospodarczej Promocji i Rozwoju – Marka Palucha. To wyróżnienie otrzymała Martyna Strzelczyk za serię zdjęć z tegorocznego festiwalu „Around The Rock”. 

„Urzekła mnie energia tych zdjęć – uzasadniał M. Paluch. Autorka doskonale oddała niezwykły klimat, który towarzyszy festiwalowi”. 

„To niezwykle budujące, kiedy młode osoby z taką pasją i zaangażowaniem promują naszą gminę” – dodał burmistrz W. Janiszewski. 

Zdjęcia nadesłane do konkursów fotograficznych wykorzystywane są w działaniach marketingowych gminy. Zaprezentowano je na wystawach fotograficznych w Rybniku i Katowiach, wykorzystywane są w materiałach reklamowych i promocyjnych Czerwionki-Leszczyn. Z fotografii stworzono także kartki internetowe, dostępne na stronie gminy. 

Podczas spotkania wręczone zostały także nagrody w konkursie na estetyczne zagospodarowanie ogrodów. 

Pierwsze miejsce zdobyli w nim Kornelia i Jan Muller ze Stanowic. Laureaci sami wybrali dla siebie nagrody związane z pielęgnacją ogrodu: rozdrabniacz do gałęzi, drabinę, taczkę, sekator i nożyce. Celina i Waldemar Nowak z Czuchowa zdobyli drugie miejsce i odebrali komplet ogrodowy – stół i 6 krzeseł. Trzecią nagrodę zdobyli Izabela i Florian Blinda ze Stanowic, którzy otrzymali kosiarkę elektryczną. 

W konkursie przyznano także wyróżnienie. Otrzymały je Teresa Lazarowicz, Krystyna Kierun i Urszula Śmieszek z Czerwionki. 

Polecamy galerię zdjęć z wręczenia nagród: 

do góry