Strona główna/Urząd/Aktualności/Wolontariusze z Ramży nadal aktywni

Wolontariusze z Ramży nadal aktywni

Aktualności 2 Lutego 2015

 

Fundusz Lokalny Ramża zorganizował w sobotę, 24 stycznia 2015 roku, w Domu Kultury w Leszczynach balik karnawałowy dla podopiecznych stowarzyszenia JESTEM oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach. Międzypokoleniowe i integracyjne spotkanie, w którym uczestniczyło ponad czterdzieści osób, w tym niepełnosprawne dzieci oraz ich babcie i dziadkowie, było kolejną inicjatywą fundacji, w ramach realizowanego projektu „Od przedszkola do seniora – idziemy dalej”.

"Fundacja już od wielu lat pomaga w organizacji licznych działań dla potrzebujących osób z gminy, aktywizując przy tym pozostałych mieszkańców w prace na rzecz społeczności lokalnych oraz rozwiązując ich problemy. Chcieliśmy połączyć balik dla dzieci niepełnosprawnych z uczczeniem Dnia Babci i Dziadka, które miały miejsce kilka dni wcześniej" – wyjaśnia Marcin Stempniak, członek zarządu fundacji Ramża. Grupa kilkunastu wolontariuszy, którzy współpracują z fundacją Ramża, zorganizowała liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych dzieci, biorących udział w baliku. 

 

Organizacja baliku karnawałowego to już kolejna inicjatywa społeczna w której uczestniczyli młodzi wolontariusze z Leszczyn, pomagając tym samym innych osobom wymagających wsparcia. Po grudniowej wizycie wolontariuszy w Domu Pogodnej Starości w Bełku – placówce, w której przebywają osoby chore, samotne i cierpiące, to kolejny dowód na międzypokoleniową integrację najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

Już niebawem, tj. 21 lutego, Ramża chce podsumować swoje dotychczasowe działania skierowane dla grupy seniorów oraz młodzieży z Leszczyn. Na zakończenie realizacji projektu zostanie zorganizowany Gminny Zjazd Seniorów, który odbędzie się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, na to ciekawe i nietypowe spotkanie w ramach którego zaplanowano m.in. koncert życzeń z „gwiazdami-seniorami”, spektakl „Romeo i Julia” w gwarze śląskiej czy pokaz Tai Chi czyli system ćwiczeń zdrowotnych dla relaksacji ciała i umysłu. Dodatkowo, podczas spotkania zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć uczestników projektu – seniorów z Leszczyn, którzy uwiecznili znane i ciekawe miejsca swojej najbliższej okolicy. Patronat Honorowy nad Gminnym Zjazdem Seniorów objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Na zbliżające się wydarzenie, skierowane w szczególności dla osób starszych i środowisk senioralnych, zapraszają Ewa Kluczniok - Prezes fundacji Ramża oraz Marcin Stempniak – członek zarządu fundacji i koordynator projektu.

 

Projekt realizowany w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności” wdrażanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację RAMŻA

do góry