Strona główna/Urząd/Aktualności/Wolontariusze z FL Ramża z przedświątecznymi odwiedzinami w Domu Starości w Bełku

Wolontariusze z FL Ramża z przedświątecznymi odwiedzinami w Domu Starości w Bełku

Aktualności 2 Kwietnia 2013
25 marca wolontariusze Funduszu Lokalnego "RAMŻA" - uczestnicy realizowanego przez fundację projektu "Od przedszkola do seniora", w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności odwiedzili starszych i schorowanych pensjonariuszy placówki z Bełku. 

Ponad 30 mieszkańców Domu Pogodnej Starości prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek ponownie doczekało się przedświątecznej wizyty młodych i aktywnych wolontariuszy z Leszczyn. Przypomnijmy, że w grudniu 2012 młodzież gimnazjalna wraz z opiekunami grupy Marcinem Stempniakiem oraz Sebastianem Garbaczem odwiedziła bełkowski Dom Pogodnej Starości. 
Tym razem, wolontariusze przy wsparciu "seniorów z Ramży" przygotowali własnoręcznie stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki i kartki świąteczne dla podopiecznych Domu Starości. 
"Powtórne spotkanie "międzypokoleniowe" wzbudziło wiele pozytywnych emocji i wzruszeń zarówno wśród wolontariuszy, jak i osób zamieszkujących placówkę. Wspomnienie poprzedniej wizyty oraz atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych i wspólne dyskusje młodzieży z "seniorami" były niezapomnianą lekcją uświadamiania sobie nawzajem, jak ważną wartością jest bezinteresowna pomoc osobom potrzebującym" - relacjonuje Marcin Stempniak, członek zarządu FL "Ramża" .
Młodzi wolontariusze z "Ramży", już w drodze powrotnej z Bełku, planowali kolejne ciekawe spotkania oraz inicjatywy społeczne, integrujące dwa środowiska mieszkańców. Nowe działania zaplanowano na wiosnę i lato.
do góry