Strona główna/Urząd/Aktualności/Wizyta w mieście partnerskim

Wizyta w mieście partnerskim

Aktualności 23 Lipca 2014
 

11 i 12 lipca reprezentacja Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w składzie Marek Profaska – Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Raudner – zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Zbigniew Wojtyło – skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny uczestniczyła na Łotwie w obchodach dni miasta - „Jekabpils City Festiwal 2014”.

Jekabpils jest od dziesięciu lat miastem partnerskim Czerwionki-Leszczyn.

 

Obok przedstawicieli naszej gminy w wydarzeniu uczestniczyły delegacje wszystkich miast partnerskich Jekabpilsu m.in. z Polski, Niemiec, Białorusi, Azerbejdżanu i Litwy.

Reprezentacja Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny spotkała się z przedstawicielami Polonii na Łotwie, uczestniczyła w uroczystościach w siedzibie Urzędu Miasta, a także wydarzeniach kulturalnych organizowanych na rynku starego miasta oraz w Muzeum Historii Jekabpilsu.

Współpraca partnerska z Jekabpilsem trwa od 2004 roku (więcej o mieście: http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?page=miasta-partnerskie ) koncentruje się głównie na obszarach oświaty, kultury, turystyki i gospodarki.

 do góry