Strona główna/Urząd/Aktualności/Wizyta najmłodszych z Przedszkola nr 10 w Urzędzie

Wizyta najmłodszych z Przedszkola nr 10 w Urzędzie

Aktualności 17 Listopada 2017

W związku z obchodzonym Świętem Niepodległości, nie tylko w szkołach naszej gminy odbywają się zajęcia poruszające tematykę patriotyzmu. Również maluchy w Przedszkolach poznają swoją dużą i małą Ojczyznę.

 

 

Dzisiaj Urząd Gminy i Miasta odwiedzili najmłodsi z Przedszkola nr 10 z grup „Słoniki”, „Kotki” oraz „Marzyciele”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, który opowiedział im na czym polega praca burmistrza, przybliżył im, jak wygląda struktura Urzędu i czym zajmują się jego poszczególne wydziały. Odpowiedział także na liczne pytania zadane przez dzieci.

 

Podczas prezentacji dotyczącej Czerwionki-Leszczyn, którą przedstawiła przedszkolakom Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik Urzędu Gminy i Miasta, najmłodsi mieszkańcy mogli się wykazać wiedzą dotyczącą gminy i znajomością ciekawych miejsc znajdujących się na jej terenie. Czerwieńskie Familoki, Centrum Kulturalno-Edukacyjne czy skatepark – to miejsca doskonale znane najmłodszym mieszkańcom. Dzieci spotkały się również z Katarzyną Pyszny z wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony środowiska oraz Anną Chwołką z wydziału gospodarowania odpadami. Przedszkolaki zastanawiały się, co może kryć się pod trudnym słowem „ekologia”, jak sami mogą przyczynić się do tego, aby ich najbliższe otoczenie było piękne i czyste, oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Pomóc może im w tym krótki wierszyk, który usłyszały:

 

„Pomyśl już teraz o naszej planecie,

zanim się stanie jednym wielkim śmieciem.

Byłby to problem nie lada -

zatem już teraz pomyślmy o odpadach.

Bo śmieci i odpady nie są jednakowe -

są szklane, papierowe, także plastikowe.

Więc posłuchaj dobrej rady i segreguj odpady,

i od dzisiaj swych śmieci nie wyrzucaj jak leci!

Osobno plastik, osobno szkło, osobno papier – ZAPAMIĘTAJ TO!

Słoiki, butelki, duże i małe

I opakowania, które są szklane

Wrzuć do pojemnika zielonego z napisem SZKŁO!

Papiery, gazety oraz tektury

Wrzuć do pojemnika niebieskiego, pożeracza makulatury.

Sztuczne tworzywa, czyli PLASTIKI,

dla nich są również osobne pojemniki!

Odpady z plastiku, a jest ich bez liku,

Muszą wylądować w żółtym pojemniku!”

 

Na zakończenie spotkania w Urzędzie najmłodsi otrzymali słodki poczęstunek, ulotki z grą planszową oraz edukacyjne kolorowanki. Pracownicy Urzędu otrzymali od nich własnoręcznie wykonane kartki nawiązujące do Święta Niepodległości.

top_baner
do góry