Strona główna/Urząd/Aktualności/Wizyta młodzieży z Bułgarii, Hiszpanii i Francji w ramach programu Erasmus Plus

Wizyta młodzieży z Bułgarii, Hiszpanii i Francji w ramach programu Erasmus Plus

Aktualności 12 Marca 2018

Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego z uczestnikami programu Erasmus Plus, realizowanego przez Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

„Witam bardzo serdecznie uczniów i opiekunów biorących udział w programie Erasmus Plus. Dzięki obecności w strukturach unijnych, nasza młodzież może nawiązywać współpracę z rówieśnikami z innych krajów, dzielić z nimi wspólne zainteresowania, a także poznawać ich kraje. Cieszę się z Waszych odwiedzin w Czerwionce-Leszczynach i mam nadzieję, że pobyt na Śląsku dostarczy Wam wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń”- mówił Burmistrz, który podziękował także nauczycielkom z Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach za koordynowanie wizyty uczniów w Czerwionce-Leszczynach.

Pobyt młodzieży z Bułgarii, Hiszpanii i Francji w Czerwionce-Leszczynach potrwa tydzień. W tym czasie jego uczestnicy będą poznawać nie tylko gminę, odwiedzą również Nikiszowiec, Fabrykę Porcelany i Muzeum Śląskie w Katowicach, a także Kopalnię Soli w Wieliczce. Celem programu Erasmus Plus jest uświadomienie oraz przybliżenie uczniom i nauczycielom różnorodności kultur, języków i wartości europejskich, rozwój współpracy międzynarodowej, rozwój uczniów na drodze do obywatelstwa europejskiego, a także podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

do góry