Strona główna/Urząd/Aktualności/Wizyta gości z miasta partnerskiego Jekabpils

Wizyta gości z miasta partnerskiego Jekabpils

Aktualności 13 Września 2012

W związku z jubileuszem nadania praw miejskich, w Czerwionce-Leszczynach gościła reprezentacja miasta partnerskiego Jekabpils na Łotwie.

Goście wzięli udział w piątkowej ceremonii wręczenia "Odznak honorowych za zasługi dla województwa śląskiego" oraz "Medali 50-lecia", uczestniczyli również w sobotnich urodzinach miasta na terenie hali w Czerwionce.

Wraz z dyrektorem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Marianem Uherkiem oraz naczelnik wydziału rozwoju Gminy i Miasta Krystyną Jasiczek zwiedzili zabytkowe osiedle familoków oraz Izbę Tradycji.

Reprezentacja z miasta Jekabpils uczestniczyła także w spotkaniu z burmistrzem, kierownictwem urzędu oraz przewodniczącym Rady Miejskiej, które zorganizowano 7 września w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta.

"Dziękujemy za zaproszenie na obchody jubileuszu miasta. Już od ośmiu lat trwa nasza współpraca. Bardzo cenimy przyjaciół z Czerwionki-Leszczyn. Jesteśmy wdzięczni za waszą otwartość, gościnność i zaangażowanie" - podkreślił Dainis Licis, dyrektor Urzędu Miasta w Jekabpilsie.

do góry