Strona główna/Urząd/Aktualności/Wigilijne spotkanie dla samotnych

Wigilijne spotkanie dla samotnych

Aktualności 21 Grudnia 2017
21 grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

„Co roku, w okresie przedświątecznym spotykamy się z osobami, które przechodzą trudniejszy czas w swoim życiu. Chociaż pamiętamy o nich przez cały rok, w tym szczególnym czasie chcemy przełamać się z nimi opłatkiem. W imieniu władz samorządowych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyzny pragnę złożyć życzenia zdrowia, spokoju i pomyślności na nadchodzące święta i nowy rok” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski. Do życzeń Burmistrza przyłączył się Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, Bernard Strzoda.

 

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się przedstawieniem „Opowieść wigilijna”, przygotowane przez Seniorów z Zameczku, podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego oraz ich rodziców. Przypomnieli oni tym samym, że w życiu ważna jest pomoc innym, wsparcie oraz wspólne spędzanie czasu. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego z wszystkimi zgromadzonymi opłatkiem przełamali się Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Zbigniew Wojtyło, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek oraz pracownicy Ośrodka. Wszyscy otrzymali również paczki świąteczne.

 

Wigilia dla samotnych była organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy "Feniks" we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry