Strona główna/Urząd/Aktualności/Wigilie zorganizowane przez OPS

Wigilie zorganizowane przez OPS

Aktualności 23 Grudnia 2010

Blisko sto trzydzieści osób samotnych i ubogich uczestniczyło w wigilijnym spotkaniu, które odbyło się we wtorek w Czerwionce. Uroczystość już po raz dwudziesty zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Burmistrz Wiesław Janiszewski życzył zgromadzonym, aby jak najpiękniej mogli spędzić te rodzinne święta: "Życzę Państwu, abyście mieli wokół siebie, tych, na których zawsze możecie liczyć. Boże Narodzenie to czas radości, nadziei i ufności, że czekają nas dobre chwile."

Na świątecznie przystrojonych stoły podano wigilijne potrawy. Wszyscy połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Organizatorzy, choć to niełatwe wśród nieznajomych sobie ludzi, stworzyli piękną świąteczną atmosferę. Najmłodsi wychowankowie świetlicy terapeutyczno-środowiskowej zachęcili do wspólnego kolędowania.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał również paczkę żywnościową przekazaną przez PCK w Rybniku i Knurowie.

Wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat zagościł także w środę podczas spotkania dla wychowanków świetlicy terapeutyczno – środowiskowej w Czerwionce – Leszczynach.

Już po raz szósty Ośrodek Pomocy Społecznej w tym niezwykłym czasie zorganizował uroczystość także dla dzieci.

Aż setka wychowanków zasiadła do wspólnego świątecznego stołu. Obecni podczas uroczystości burmistrz W. Janiszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Profaska życzyli najmłodszym wiele radości i spełnienia marzeń. Wszystkie dzieci otrzymały także pierwsze świąteczne upominki. 

do góry