Strona główna/Urząd/Aktualności/Wielki test językowy - znamy laureatów

Wielki test językowy - znamy laureatów

Aktualności 5 Listopada 2014

Gimnazjaliści szkół z terenu powiatu rybnickiego wzięli udział w II Wielkim Teście Językowym Powiatu Rybnickiego.

Przez 8 dni, tj. od 15 do 22 października, musieli odpowiedzieć na prawie 1500 pytań dotyczących języka polskiego. Najlepsi, 31 października 2014r., odebrali nagrody z rąk starosty rybnickiego, Damiana Mrowca. Nagrodzonym gratulacje złożyła także wicestarosta Aleksandra Chudzik.

Laureatkami konkursu zostały Natalia Pypeć z Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach oraz Katarzyna Rduch z Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach. Pozostałe miejsca zajęły uczennice świerklańskiego gimnazjum - Patrycja Brodawka, Klaudia Sobik, Kinga Tomczyk oraz Oliwia Buchta. Za postawę FAIR PLAY podczas II edycji Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego wyróżnienie otrzymały Marcelina Mrowiec oraz Magdalena Piksa.

Nagrodą główną w konkursie był czytnik e-booków firmy Amazon. Ponadto wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku.

Test udostępniony został na stronie internetowej scislefajne.com, więc teraz każdy może zalogować się i sprawdzić swoje językowe umiejętności. Na stronie internetowej dostępna jest również gra językowa „Złap Pana Oko z Rozbójnikiem Ramżą”, która powstała w zeszłym roku. Natomiast posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android mogą zagrać w grę „Językowy zawrót głowy z Rozbójnikiem Ramża”. Wystarczy pobrać grę z Google play.

Projekt „Ściśle fajne 2014” jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk we współpracy z Fundacją Media 3.0 z siedzibą w Rybniku.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Ojczysty – dodaj do ulubionych.

do góry