Strona główna/Urząd/Aktualności/Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego rozstrzygnięty

Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego rozstrzygnięty

Aktualności 4 Listopada 2013
 

Prawie 500 gimnazjalistów ze szkół z terenu powiatu rybnickiego wzięło udział w Wielkim Teście Językowym Powiatu Rybnickiego. Przez 10 dni młodzi ludzie musieli odpowiedzieć na 1000 pytań dotyczących języka polskiego. Najlepsi w środę odebrali nagrody w Starostwie Powiatowym w Rybniku.

 

- Ilość uczestników testu przerosła nasze oczekiwania. W teście wzięło udział prawie 500 gimnazjalistów z terenu powiatu rybnickiego, a zwycięska piątka odpowiedziała poprawnie na niemalże wszystkie pytania. Gimnazjaliści musieli się wykazać naprawdę sporą wiedzą, aby przejść przez test składający się z 1000 pytań – mówi koordynatorka projektu Beata Matuszek.

 

Projekt „Ściśle fajne” realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rybniku. Przez dziesięć dni uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu rybnickiego sprawdzali swoje umiejętności językowe. Codziennie musieli odpowiedzieć na 100 pytań. Najlepsza piątka w środę odebrała nagrody w Starostwie Powiatowym w Rybniku.

 

Laureatką konkursu została Katarzyna Rduch z Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach. Drugie miejsce zajęła Klaudia Pypeć z Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach, trzecie Paweł Wojaczek z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Jejkowicach. Czwarte miejsce zdobyła Patrycja Brodawka z Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach, miejsce piąte zajęła Klaudia Sobik, również ze świerklańskiego gimnazjum.

 

Test pozostanie dostępny na stronie internetowej scislefajne.com, więc teraz każdy może zalogować się i sprawdzić swoje językowe umiejętności. Na stronie internetowej dostępna jest też gra językowa „Złap Pana Oko z Rozbójnikiem Ramżą”.

 

Projekt "Ściśle Fajne" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu “Ojczysty – dodaj do ulubionych". Więcej informacji na stronie scislefajne.com

 

do góry