Strona główna/Urząd/Aktualności/Wielkanocne pyszności w Parku Leśnym

Wielkanocne pyszności w Parku Leśnym

Aktualności 2 Kwietnia 2012

Bajecznie kolorowy, pachnący aromatami świątecznych dań, gwarny i radosny – taki był Park Leśny w sobotnie przedpołudnie. Mimo pochmurnego nieba, Jarmark Wielkanocny udał się znakomicie, a odwiedziły go tłumy mieszkańców.

Na stołach królowały potrawy wielkanocne. Wszystkie panie z Kół Gospodyń Wiejskich starały się, aby dania były prawdziwą ucztą dla oczu i podniebienia. 

Przygotowano moc smakołyków - nietuzinkowych, misternie wykonanych, w oparciu o tradycyjne i nowatorskie przepisy kulinarne.
Maleńkie galaretki z kurczaka w kształcie jajek przygotowane w wydmuszkach, bułki nadziewane pastą z kiełbasy, papryki i ogórka, swojski chlebek na zakwasie, polędwiczki faszerowane z chrzanem, roladki z szynki, klopsiki mięsne z pieczarkami i serem, kuleczki z jajek obtaczane mielonymi orzechami arachidowymi, kanapeczki, pasty, koreczki, karczek wędzony, śledzie pod pierzynką, pasztety, sałatki, jaja faszerowane, baby świąteczne, mazurki w najróżniejszych smakach... nie sposób zliczyć ileż to potraw przygotowały nieocenione panie z Kół Gospodyń Wiejskich!

W konkursie na najsmaczniejszą potrawę oddano blisko tysiąc głosów, a pierwsze miejsce zdobyła palowicka kopa z czekoladą i truskawkami. 


Konkurs jednak traktujemy z przymrużeniem oka, słowa uznania należą się wszystkim kucharkom! Potrawy znikały w zawrotnym tempie, to najlepszy dowód, że były rewelacyjne. 


Park Leśny został pięknie udekorowany świątecznymi ozdobami - zajączki, kurczaki, pisanki z brystolu w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej w Czerwionce-Leszczynach przyciągały uwagę mieszkańców i stanowiły doskonałą oprawę wydarzenia.

Wychowawcy świetlicy przygotowali również konkursy i zabawy dla najmłodszych - "jajcowanie" twarzy (czyli malowanie dziecięcych buziek w akcenty wielkanocne), szukanie czekoladowych zajączków na terenie parku i wiele innych. 

W świątecznym repertuarze zaprezentowały się też przedszkolaki z Przedszkola nr 3. Piosenką, tańcem, a przede wszystkim uśmiechem na buziach i energią zachwyciły publiczność. Wystąpiły również - niezawodne i doskonale przygotowane dzieci ze Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej w Czerwionce-Leszczynach. Mieszkańcy oklaskiwali także kabaret "Trzy ofiary drogi do Europy", który jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia zachęcał do odwiedzenia jarmarku i przyciągał zaciekawionych imprezą.

Jarmark Wielkanocny w Parku Leśnym uroczyście otworzył burmistrz Wiesław Janiszewski składając mieszkańcom świąteczne życzenia.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny dziękuje za przygotowanie jarmarku:

pracownikom UGiM, MOK-u, Domu Kultury w Leszczynach, ZDiSK-u, ZGM-u, wychowawcom i wychowankom Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej, dyrekcji, pracownikom i przedszkolakom z Przedszkola nr 3, Przewodniczącej Komisji Działalności Gospodarczej, Promocji i Rozwoju, członkom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich z Bełku, Czuchowa, Dębieńska, Książenic, Palowic, Przegędzy, Stanowic i Szczejkowic.

Polecamy również galerię zdjęć zamieszczoną na portalu Czerwionka.info:

http://czerwionka.info/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=74:jarmarkwielkanocny&Itemid=15

do góry