Strona główna/Urząd/Aktualności/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Czerwionce-Leszczynach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 15 Stycznia 2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. 14 stycznia, na ulicach Polski oraz za granicą, można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi, dobrze znanymi wszystkim, czerwonymi serduszkami. Nie mogło zabraknąć ich również w Czerwionce-Leszczynach.

 

We wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn kwestowało łącznie 80 wolontariuszy. Jak podkreślali, po raz kolejny spotkali się z życzliwością mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, którzy co roku w styczniu otwierają swoje serca na najbardziej potrzebujących wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

„Z roku na rok kwota zebrana w Czerwionce-Leszczynach rośnie. Dzięki ofiarności mieszkańców, co roku bijemy kolejny rekord. Nie inaczej było w tym roku” - podkreśla Szef Harcerskiego Sztabu WOŚP w Czerwionce Leszczynach hm. Marek Looze. Dzięki ofiarności mieszkańców gminy kwota zebrana przez wolontariuszy w Czerwionce-Leszczynach do tej pory to 33 791,78 zł. Jest to kwota zadeklarowana na dzień finału Orkiestry, a jej wysokość jeszcze wzrośnie – nie przeliczono jeszcze waluty zagranicznej, ani nie wyceniono oddanej biżuterii i kosztowności. Dodatkowo w Leszczynach przeprowadzono zbiórkę krwi, której udało się zebrać 15 litrów.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała już 26 raz. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz oddziałów neonatologicznych, dla „wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

do góry