Strona główna/Urząd/Aktualności/Wernisaż z dużym hukiem!

Wernisaż z dużym hukiem!

Aktualności 9 Września 2010

8 września w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbył się wernisaż wystawy 

"Czerwionka-Leszczyny. Złoża sukcesu". Uroczystość otwierająca jedno z najważniejszych działań promocyjnych gminy z pewnością zapisze się w pamięci uczestników oraz mieszkańców Katowic. Było o nas głośno!

Strzały z armat w centrum Katowic, występy Orkiestry Miejskiej "Dębieńsko", mażoretek, zespołu "Światło", dynia rekordzistka wyhodowana w przydomowym ogródku Roberta Bluszcza – mieszkańca gminy, wspaniały poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich, a wreszcie podziwiana ekspozycja w holu głównym biblioteki.

Złożyło się na nią malarstwo i rzeźba lokalnych twórców, literatura związana z Czerwionką-Leszczynami oraz prezentacja gospodarczych atutów miejscowości. Wyjątkowo, jak na miejsce prezentacji, wyeksponowane zostały także rekreacyjne walory gminy. Pomiędzy fotografiami przedstawiającymi urocze zakątki przyrody i zabytki, w bibliotece stworzona została "zielona wyspa", wysypana korą, z ławeczkami i rowerem, otoczona drzewami. Wszystko po to, aby komunikować o atutach naszej miejscowości i zachęcić do odwiedzania Czerwionki-Leszczyn. 

Udział w wernisażu wziął Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, który na ręce gospodarzy i organizatorów wystawy – prof. Jana Malickiego, dyrektora Biblioteki Śląskiej oraz Wiesława Janiszewskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny złożył podziękowania oraz gratulacje. 

Galeria zdjęć z wernisażu:

top_baner
do góry