Strona główna/Urząd/Aktualności/Warsztaty decoupage w CKE

Warsztaty decoupage w CKE

Aktualności 13 Lipca 2017

Również w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach podczas tegorocznych wakacji nie brakuje atrakcji. W lipcu i sierpniu odbywa się tam cykl warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży. Pierwsze z nich to „Decoupage na drewnie – kolorowe zoo”.

 

Decoupage jest prostą techniką zdobienia przedmiotów np. z drewna bądź szkła. W tym celu wykorzystuje się gotowe już wzory – serwetki albo specjalne papiery dedykowane do decoupage'u. Najmłodsi, którzy wzięli udział w warsztatach w CKE, za pomocą serwetek mogli stworzyć niepowtarzalne wzory na drewnianych figurkach zwierząt. Pozornie, sposób wykonania takiego „kolorowego zoo” jest bardzo prosty – wybraną figurkę smaruje się cienką warstwą kleju, na którym przykleja się pierwszą warstwę serwetki. Należy zrobić to bardzo dokładnie, pilnując, żeby serwetka dokładnie przylegała przy wszystkich krawędziach. Ostatnim krokiem, jest pokrycie figurki warstwą lakieru. Chociaż wydaje się to być bardzo proste, uczestnicy warsztatów musieli wykazać się dokładnością, precyzją, a przede wszystkim cierpliwością. Ich wysiłki nie poszły jednak na marne – powstały niepowtarzalne, kolorowe figurki zwierząt – kotki, konie, słonie, sowy czy motyle, które pokrywały wzory wybrane przez dzieci.

 

Warsztaty decoupage nie są jedynymi, które w te wakacje proponuje MOK w Czerwionce. Już wkrótce wszyscy chętni będą mogli zrobić łapacze snów, czyli indiańskie amulety, biżuterię z filcu czy obrazy z gwoździ. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

 

do góry