Strona główna/Urząd/Aktualności/Wakacyjne atrakcje MOK-u

Wakacyjne atrakcje MOK-u

Aktualności 17 Lipca 2018

Trwają kolejne warsztaty i zajęcia w ramach Wakacji z MOK-iem

 

Tradycyjnie już, oprócz bogatej oferty proponowanej przez placówki MOK-u w poszczególnych miejscowościach, szereg warsztatów kreatywnych odbywa się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Wśród nich znalazły się m.in. warsztaty decoupage'u oraz mozaiki na szkle, wymagające od uczestników skupienia i cierpliwości. Efekty pracy młodych artystów były jednak warte włożonego ogromu pracy i wysiłku. W kolejnych tygodniach w CKE najmłodsi będą mogli stworzyć laleczki z pianki kreatywnej fofucha, magiczną sieć snów, kompozycje z gwoździ czy torby ekologiczne z własnym nadrukiem.

 

Po raz kolejny, w Świetlicy w Bełku odbyły się warsztaty slimerskie, które ponownie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Czym właściwie są slimy? „To kolorowe glutki, którymi można się bawić” - wyjaśniali z uśmiechem uczestnicy warsztatów. Do zrobienia slime'a potrzebny jest przede wszystkim klej, reszta składników to: płyn do prania, pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania, np. brokat. Jak przekonywali najmłodsi - zrobienie slime'a wcale nie jest trudne, gwarantuje za to dużo zabawy i śmiechu.

Dla miłośników odkrywania nowych miejsc, również przygotowano atrakcyjną ofertę. W ubiegłym tygodniu nasi mieszkańcy odwiedzili Kazimierz Dolny i Puławy, a wczoraj mogli zwiedzić piękny przyrodniczo Morawski Kras. Wycieczki dofinansowane są z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Pełna wakacyjna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach znajduje się na: http://www.ckecl.pl/wakacje-z-mok-2018/#more-7389

 

do góry