Strona główna/Urząd/Aktualności/Wakacyjna Bitwa Miast. Czerwionka-Leszczyny w kolejnym etapie

Wakacyjna Bitwa Miast. Czerwionka-Leszczyny w kolejnym etapie

Aktualności 30 Lipca 2012

Trwa "Wakacyjna Bitwa Miast" Dziennika Zachodniego. W pucharowym pojedynku rywalizują dobrane w pary miasta i miasteczka woj. śląskiego. Uczestnicy oceniają walory miast, ze szczególnym uwzględnieniem oferty na spędzenie wakacyjnego czasu. W pierwszej turze rozgrywek Czerwionka-Leszczyny rozgromiła Czechowice-Dziedzice. Kolejnym miastem, z którym rywalizujemy w tej zabawie jest Mikołów. Mikołowianie w pierwszym etapie pokonali rybniczan w bitwie na głosy i zacięcie walczą o kolejny etap. 


- "Wygrana z Czechowicami-Dziedzicami to dla nas powód do radości. Wszystkim, którzy oddali głosy na naszą miejscowość serdecznie dziękujemy. Trzymam kciuki za Czerwionkę-Leszczyny w kolejnym etapie i mam nadzieję, że będzie dobrze - mówi Dziennikowi Zachodniemu Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn. - Obok Pojezierza Palowckiego, które nazywane jest przez turystów "Śląskimi Mazurami" polecam oczywiście zabytkowe osiedle patronackie kopalni "Dębieńsko" - naszą perłę dziedzictwa przemysłowego. Przed paroma tygodniami otrzymaliśmy dotację na rewitalizację tego miejsca, jestem przekonany, że fundusze unijne pomogą nam uczynić z osiedla magnes dla turystów i zarazem atrakcyjną przestrzeń miejską dla naszych mieszkańców. 
Czerwionka-Leszczyny to nie tylko pogórniczy krajobraz. Nasza miejscowość to dziesiątki kilometrów zielonych terenów, lasów, stawów, uroczych zakątków przyrody, zabytków techniki i drewnianej architektury. Staramy się popularyzować te miejsca poprzez tworzenie przyrodniczo-edukacyjnych ścieżek i tras. Warto odwiedzić Uroczysko Głębokie Doły w Książenicach, polanę Kanetowiec w Przegędzy, zobaczyć zalesione stożki hałd, wzgórze "Ramża" czy też poznać niezwykle interesującą historię XVIII -wiecznego kościółka i kopca w Bełku. Wakacje to doskonały czas na odkrywanie walorów najbliższej okolicy – z przyjemnością zapraszam wszystkich do Czerwionki-Leszczyn!"

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów na naszą miejscowość w konkursie Dziennika Zachodniego. Aby wzmocnić pozycję Czerwionki-Leszczyn należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści DZD.CZER (2,46 zł brutto).

Więcej:
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1488275,wakacyjna-bitwa-miast-mikolow-vs-czerwionka-leszczyny-ktore,id,t.html#8cd66a3bca105b60,1,3,5

fot. B. Kubica (Dziennik Zachodni)

do góry