Strona główna/Urząd/Aktualności/Wakacje w Placówkach Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach

Wakacje w Placówkach Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 14 Września 2014

W czasie tegorocznych wakacji w Placówkach Wsparcia Dziennego w Czerwionce i Leszczynach dzieci nie mogły narzekać na nudę.

Wychowankowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach w ramach kół zainteresowań: plastycznych, muzycznych, tanecznych, zajęciach projektowych, sportowych, profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Dzieciom i młodzieży zostały zaoferowane także ciekawe formy spędzania czasu wolnego, wycieczki i wyjazdy rowerowe, wyjścia na basen, konkursy z nagrodami, świetlicowe Kino Filmowo – Bajkowe. Placówki w okresie wakacji czynne były od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Każdy z wychowawców pracował z dziećmi i młodzieżą według własnego planu pracy i wakacyjnego planu pracy placówki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze działania opiekuńczo– wychowawcze realizowane przez placówki w czasie tegorocznych wakacji:

PWD w dzielnicy Czerwionka:

Zorganizowanie wychowankom III „Nocy Piżamowej”, w ramach której odbyły się turnieje tenisa stołowego, w bilarda, w grę stołową „piłkarzyki” oraz „piżamowy turniej halowej mini piłki nożnej”.

Zorganizowanie dzieciom dyskotek integracyjnych pod hasłem „Potrafię Bawić się Bez Używek”.

Wyjścia z dziećmi na piesze wycieczki, spacery wokół zbiornika wodnego „Tama”.

Współpraca z Młodzieżowym Klubem Sportowym MOSiR Czerwionka – udział podopiecznych w półkoloniach sportowych organizowanych przez klub od 18 do 22 sierpnia. Wspólny wyjazd na wycieczkę do Parku Wodnego „Aquarion” w Żorach.

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach w ramach, której zorganizowano w placówce spotkanie dzieci z piłkarzami Klubu Sportowego Górnik Zabrze.

Bieżąca współpraca z Fundacją Wspólna Nadzieja w ramach, której dzieci najbardziej potrzebujące otrzymały pomoc materialną w postaci słodkich upominków czy artykułów szkolnych.

 

PWD w dzielnicy Leszczyny:

Zorganizowanie pieszej wycieczki „Szlakiem Konrada Bartela”.

Przeprowadzenie wśród wychowanków placówki konkursów plastycznych.

Zorganizowanie wychowankom placówki „Dnia Sportu”– przeprowadzenie rozgrywek zespołowych.

Zorganizowanie Zajęć Pamięci o II Wojnie Światowej na podstawie projekcji filmu „Biegnij Chłopcze, Biegnij!”.

Zorganizowanie dzieciom Imprez Środowiskowych – Ogniska Integracyjne pod chmurką.

W terminie od 11 do 14 sierpnia w placówce zorganizowano „Tydzień Zdrowia i Higieny”. Cykl zajęć profilaktycznych o charakterze zdrowotnym rozpoczęto od lekcji „Nasze małe Spa”.

Ponadto w ramach szeroko rozumianej integracji dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny nasze placówki wspólnie zorganizowały wyjścia, wyjazdy i wycieczki:

Integracyjne wyjścia na basen – kąpielisko wodne w Parku im. Piotra Furgoła.

Wyjazdy do Cinema City w Rybniku na projekcje filmów animowanych dla dzieci pt.: „Jak wytresować smoka 2”, „RIO 2”, „Wakacje Mikołajka”.

Wyjazd edukacyjny do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Wyjazd do Parku Wodnego „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej.

Wyjazd do „Miasteczka Twinpigs” w Żorach.

Wyjazdy i wycieczki zostały dofinansowane z pozyskanych środków finansowych (darowizna) w ramach bieżącej współpracy z firmą URSA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

 

do góry