Strona główna/Urząd/Aktualności/Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Aktualności 5 Września 2017

Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce – Leszczynach w minionym czasie mieli okazję skorzystać z zaproszenia i odwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki w ramach spotkania „Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ”.

Dzięki uprzejmości wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka dzieci zwiedziły najciekawsze miejsca Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, m.in. Salę Boazeryjną, Salę Marmurową, Westybul i Salę Sejmu Śląskiego. Dużą atrakcją była dla nich historyczna winda paciorkowa, tunel wiodący do skarbca oraz sam skarbiec. Ogromnym powodzeniem cieszyła się również fotobudka, z której każde dziecko otrzymało pamiątkowe zdjęcie.

W programie wizyty znalazło się również Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedziały się, w jaki sposób obsługiwany jest numer alarmowy 112. Ostatnim punktem programu „Wakacji w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim” była wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie przygotowano m.in. pokazy psów policyjnych, motocykli, radiowozów oraz sprzętu policyjnego. Ponadto dla dzieci został przygotowany poczęstunek oraz upominki. Najmłodsi otrzymali także certyfikaty uczestnictwa w „Wakacjach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim”.

Na zakończenie wizyty wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie z I wicewojewodą Janem Chrząszczem.

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim prócz Placówki Wsparcia Dziennego z Czerwionki- Leszczyn gościły także dzieci z Środowiskowego Centrum Pomocy w Bielsku-Białej i Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich.

 

 

do góry