Strona główna/Urząd/Aktualności/WOŚP dziękuje Komendzie Hufca

WOŚP dziękuje Komendzie Hufca

Aktualności 25 Kwietnia 2017

15 stycznia 2017 roku odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane były, tym razem, zarówno dla dzieci, jak i na godną opiekę dla seniorów. Po podliczeniu zebranych środków, przyszedł czas na podsumowania. Specjalne podziękowania otrzymał Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca – Czerwionka-Leszczyny.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła w szczególny sposób podziękować wszystkim tym sztabom, które od samego początku istnienia Orkiestry aktywnie włączały się w jej działalność, z roku na rok uzyskując coraz lepszy wynik. Z tej okazji przyznano specjalne medale 25-lecia wraz z certyfikatem.

„Kochani, graliście na medal, nie tylko w tym roku, ale od wielu, wielu lat i jesteście z nami, za co dziękujemy z całego serca! Super będzie, jeśli tym medalem podzielicie się z całą swoją załogą, aby ludzie czuli, że także ich – nawet najmniejszy wysiłek – przyczynił się do tego ogromnego sukcesu. Nie zapominajcie o nikim (…). A my już teraz zapraszamy na Najpiękniejszy Festiwal Świata Przystanek Woodstock – na którym jeszcze raz będziemy wszystkim dziękowali na 25. Finał WOŚP. Serdeczności!” - tymi słowami, w liście dołączonym do medalu, dziękował Jurek Owsiak.

 Podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce zebrano rekordową kwotę 105 570 801 złotych i 49 groszy. Także i Sztab ZHP Komenda Hufca – Czerwionka-Leszczyny mógł pochwalić się niemałym sukcesem. Po zakończeniu finału zadeklarował najwyższą kwotę w trakcie swojego grania dla Orkiestry – 32 554 złotych i 63 grosze.  

do góry