Strona główna/Urząd/Aktualności/W Placówce Wsparcia Dziennego nie ma mowy o nudzie

W Placówce Wsparcia Dziennego nie ma mowy o nudzie

Aktualności 25 Listopada 2013

W Placówce Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach nie brakuje atrakcji i nowych wrażeń.

 

NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY z BANKIEM BPH grupa GE Capitol

Pod koniec września Bank BPH z główną siedzibą w Warszawie ufundował wychowankom wspaniale wyprawki szkolne. „Artykuły szkolne zostały wręczone dzieciom, które niemalże codziennie uczęszczają do naszych placówek na poszczególne zajęcia. Tym samym udało nam się nawiązać współpracę z kolejną wielką firmą. Mamy nadzieję, iż współpraca ta będzie bardzo owocna dla każdej ze stron” - mówi Dawid Salamon, kierownik placówki w Czerwionce.

PLACÓWKOWE KARAOKE

W Placówce Wsparcia Dziennego w Czerwionce w 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbył się konkurs karaoke. W zmaganiach muzycznych uczestniczyła liczna grupa dzieci. „ Trzeba przyznać, że niektórzy uczestnicy wykazali się ogromnym potencjałem i talentem muzycznym” – relacjonuje wychowawca prowadzący zajęcia Mariusz Michalski. Zwyciężczynią konkursu została Roksana Leśniewska, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez organizację pomocy młodym ludziom „Radość Dzieciom”, z którą współpracuje placówka. Natomiast specjalne wyróżnienie przypadło Darii Myszy i Paulinie Krukowce. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

ODWIEDZINY WYJATKOWYCH GOŚCI

15 października placówkę odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to seniorzy z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. Gościom została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca funkcjonowania i działalności placówek wsparcia dziennego znajdujących się na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Po wysłuchanej prezentacji dzieci zaprosiły grupę seniorów do udziału w turnieju „Familiada”. Następnego dnia – 16 października podopieczni placówki udali się do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, gdzie mieli okazję zobaczyć sztukę teatralną przedstawioną przez grupy seniorów z Trójmiasta i Czerwionki-Leszczyn.

OTK 2013 W POWIECIE RYBNICKIM

Od kilku lat jest organizowany cyklicznie Ogólnopolski Tydzień Kariery. W tym roku wydarzenie odbywało się w dniach 14 – 18.X, a w jego organizację włączyły się: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, Punkt Pośrednictwa Pracy, Zespół Szkół. Hasło przewodnie OTK brzmiało: „Odkrywamy Swoje Talenty”.

„Nasza placówka włączyła się w tegoroczne działania i inicjatywy promujące wspomniany tydzień kariery. W Placówce Wsparcia Dziennego w Czerwionce podopieczni mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach. 14 października przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat: Co to jest Talent? 16 października wychowawcy przeprowadzili w placówce konkurs „Świetlicowy Mam Talent”. Zwycięzcą konkursu została Martyna Sikora, która zachwyciła zgromadzonych wspaniałym wykonaniem piosenki w języku hiszpańskim. Z kolei 17 października w naszej placówce odbyła się wystawa prac plastyczno-technicznych. Prace te zostały wykonane przez wychowanków placówki wsparcia dziennego w Czerwionce. Na wystawę zostali zaproszeni pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach oraz nauczyciele ze szkół współpracujących z naszą placówką. Natomiast 18 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce, odbył się Przegląd Talentów w Powiecie Rybnickim, w którym również bardzo pomysłowo się zaprezentowaliśmy” - relacjonuje D. Salamon.

 OGARNĘŁO NAS SZALEŃSTWO HALLOWEEN

„31 października w naszej placówce pojawiły się duchy, wampiry i czarownice. Tego dnia ogarnęło nas „Halloweenowe Szaleństwo”. Aby się przekonać jak naprawdę u nas było, zapraszamy do galerii zdjęć” - zachęcają uczestnicy wydarzenia.do góry