Strona główna/Urząd/Aktualności/W Palowicach otwarto nowe boisko

W Palowicach otwarto nowe boisko

Aktualności 8 Kwietnia 2015

 

W Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny przybywa nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk. Kolejnym tego typu obiektem cieszyć się mogą mieszkańcy Palowic. Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie boiska, a zarazem jego udostępnienie uczniom i całej społeczności sołectwa.

 

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek w powstanie tego obiektu – mówił podczas uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej w Palowicach Damian Gańczorz. - Szkolna sala gimnastyczna jest mała, więc to kolorowe i piękne boisko z pewnością zachęci nas do częstego przebywania na podwórku i rozwijania talentów sportowych. Uatrakcyjni i poszerzy zarazem ofertę naszej placówki”.

 

Burmistrz Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, a także uczniowie szkoły uroczyście przecięli symboliczną wstęgę otwierającą nowe boisko.

Z kolei poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Piotr Siemanowski, proboszcz parafii w Palowicach.

 

„Dziś otwieramy kolejny przyszkolny, nowoczesny obiekt sportowy. Na realizację inwestycji w Palowicach pozyskaliśmy środki zewnętrzne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, więc znaczna część nakładów finansowych zaangażowanych przez Gminę, zostanie zwrócona. Mam nadzieję, że będzie to zaczyn do budowy kolejnego boiska na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – podkreślił burmistrz W. Janiszewski. - Dokładamy starań, by zapewnić komfortowe warunki dla prawidłowego rozwoju, edukacji oraz spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Warto także podkreślić, że nowe boisko w Palowicach, ma być dostępne  dla wszystkich mieszkańców” - zaznaczył burmistrz.Do podziękowań dołączył się również Przewodniczy Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, a zarazem sołtys Palowic Bernard Strzoda - „Długo w Palowicach czekaliśmy na tak piękny obiekt. Pragnę złożyć podziękowania Burmistrzowi i Pełnomocnikowi, a także pracownikom Urzędu Gminy i Miasta – szczególne podziękowania kieruję do Wydziału Inwestycji i Remontów oraz Biura Funduszy Zewnętrznych, ich pracownicy wzięli na siebie największy ciężar związany z realizacją tej inwestycji. Dziękuję Komisji oświaty kultury i sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach za zaangażowanie w sprawę i pomoc w ustalaniu priorytetowych realizacji”.

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości uczniowie szkoły zaprezentowali na nowym obiekcie swoje umiejętności sportowe.

Na otwarcie obiektu do Palowic przybyła także grupa z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Stanowicach na czele z jej dyrektorem Jackiem Wowrą. Nie zabrakło także i innych gości, wśród których znalazł się Arkadiusz Terlecki – siatkarz, złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski

 

 

Nowy obiekt powstał w Palowicach na miejscu wysłużonego już asfaltowego boiska.

Wykonawca rozpoczął prace od rozbiórki nawierzchni asfaltowej. Następnie, wykonana została płyta boiskowa poliuretanowa o wymiarach 24,8 m x 44,0 m, zawierająca boisko o polu gry 20,0 m x 40,0 m z wyznaczonymi liniami do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego oraz koszykówkę.

 

Dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych infrastruktura sportowa na terenie Czerwionki-Leszczyn w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Zrealizowano dwa boiska Orlik w Czerwionce i Leszczynach, wielofunkcyjne obiekty ze sztuczną nawierzchnią w Stanowicach i w Bełku oraz pełnowymiarowe, piłkarskie boisko w dzielnicy Dębieńsko. W ubiegłym roku o nowe wielofunkcyjne boisko wzbogaciła się także dzielnica Czuchów – środki na realizację obiektu pochodziły z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.do góry