Strona główna/Urząd/Aktualności/W Leszczynach rusza budowa nowego zakładu

W Leszczynach rusza budowa nowego zakładu

Aktualności 28 Czerwca 2016

Wczoraj na terenie przyszłej siedziby firmy Promar w Czerwionce-Leszczynach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego oddziału firmy. Usytuowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Leszczyny zakład ma zostać oddany do użytku na przełomie października i listopada br. Oddział będzie specjalizował się w serwisie maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego.


Promar to rynkowy lider w produkcji dodatków do żywności, przedstawiciel na Polskę czołowych producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego, członek światowej struktury Poly-clip System.

„Nowe centrum serwisowe Czerwionka-Leszczyny to ogniwo zwieńczające konsekwentne dążenia firmy Promar do zagwarantowania klientom kompleksowej obsługi w zakresie prowadzonej przez nas działalności” - podkreślali przedstawiciele inwestora.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele samorządu lokalnego: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.

„Kolejny inwestor na terenie naszej gminy – to oczywiście dla nas bardzo dobra wiadomość – podkreśla burmistrz Wiesław Janiszewski. - Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Leszczynach jest już prawie zapełniona. Decyzja o lokalizacji fabryki na terenie Czerwionki-Leszczyn potwierdza atrakcyjność gruntów inwestycyjnych naszej miejscowości . Rok temu w sołectwie Stanowice uroczyście otwarto fabrykę koncernu Tenneco. Zakład się rozbudowuje i zwiększa zatrudnienie. Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość jest również początkiem długoletniej współpracy, z korzyścią dla naszych mieszkańców oraz dla nowego inwestora” - dodaje burmistrz.

Teren nowej fabryki został poświęcony przez proboszcza leszczyńskiej parafii ks. Krzysztofa Fulka.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PPHU Kris-Bruk z Rybnika. Realizuje obiekt w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przy współpracy z biurem AG Projekt. Firma posiada 23 letnie doświadczenie w branży budowlanej. Realizuje obiekty budowlane i konstrukcje stalowe w oparciu o własne zaplecze kadrowo-sprzętowe.

 

Dane techniczne nowej inwestycji firmy Promar:

Powierzchnia działki – 10 000 m²

Powierzchnia zabudowy - 1612 m²

Kubatura obiektu – 10530 m³

wysokość budynku – 7,1 m

powierzchnia parkingów i dróg – 2500 m²

powierzchnia użytkowa – 1832 m²

do góry