Strona główna/Urząd/Aktualności/W Książenicach powstanie nowe boisko

W Książenicach powstanie nowe boisko

Aktualności 2 Lutego 2017

Z końcem stycznia Gmina podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy boiska przy Szkole Podstawowej w Książenicach. Zgodnie z planami, obiekt ma zostać oddany do użytkowania jesienią tego roku.

 

„Jesteśmy jedną z mniejszych szkół w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny, a jednak w ubiegłym roku to nasi uczniowie triumfowali podczas gminnej spartakiady. Wraz z nowym rokiem szkolnym warunki do rozwijania talentów sportowych uczniów z pewnością się poprawią. Mamy nadzieję, że stworzenie komfortowych warunków przyciągnie do uprawiania sportu kolejnych uczniów. Taki obiekt z pewnością wpłynie też na poprawę pracy nauczycieli i jakości kształcenia w naszej placówce” – zaznacza Salomea Morawin, dyrektor SP Książenice.

Nowe boisko, podobne do tych, które powstały przy szkołach w Bełku, Palowicach, Czuchowie i Leszczynach będzie wyposażone w nawierzchnie poliuretanową z wyznaczonymi liniami dla gry w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę.

„Nowy obiekt zastąpi wysłużone, trawiaste boisko, które znacznie odbiega od standardów tego typu obiektów przyszkolnych – wyjaśnia Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. planowania , rozwoju i gospodarki w UGIM Czerwionka-Leszczyny. - Od września w szkole przybędzie uczniów, mamy więc dla kogo przygotowywać nową ofertę. Jednak, co ważne, boisko ma służyć wszystkim mieszkańcom i być udostępnione także po godzinach pracy placówki”.

Wartość zadania wynosi około 400 tys. zł. Jeżeli pojawi się możliwość, Gmina będzie starała się pozyskać środki zewnętrzne na realizację projektu.

„Dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych infrastruktura sportowa na terenie Czerwionki-Leszczyn w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Zrealizowaliśmy dwa boiska Orlik w Czerwionce i Leszczynach, wielofunkcyjny obiekt ze sztuczną nawierzchnią przy szkole w Stanowicach oraz pełnowymiarowe, piłkarskie boisko w dzielnicy Dębieńsko. Dodatkowo, w 2014 roku oddaliśmy do dyspozycji uczniów aż trzy wielofunkcyjne obiekty – w Bełku, Palowicach i Czuchowie, a w ubiegłym roku – boisko w Leszczynach" – wyliczają pracownicy UGiM.

 

do góry