Strona główna/Urząd/Aktualności/Wędkowali na Tamie

Wędkowali na Tamie

Aktualności 14 Czerwca 2012
2 czerwca Koło Wędkarskie nr 96 Czerwionka zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci, w których wzięło udział aż 55 uczestników.

W kategorii dziewczynki od 5 do 15 lat 
I miejsce zajęła Dominika Herman z wynikiem 980 g złowionych ryb
II miejsce – Milena Kord z wynikiem 890 g
III miejsce – Karolina Tokarz z wynikiem 560 g

Chłopcy w kategorii od 5 do 10 lat
I miejsce Daniel Baron z wynikiem 800 g
II miejsce Arkadiusz Macełko z wynikiem 400 g
III miejsce Oliwier Janicki z wynikiem 390 g

Chłopcy w kategorii od 11 do 15 lat
I miejsce Kacper Kasperski z wynikiem 440 g
II miejsce Bartłomiej Drost z wynikiem 422 g
III miejsce Sebastian Kruszelnicki z wynikiem 414 g

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody-niespodzianki, a dla zwycięzców przygotowano także dyplomy, medale i puchary. Przewodniczący Rady Miejskiej M. Profaska ufundował specjalną nagrodę dla dziecka, któremu uda się złowić największą rybę. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się Milena Kord, a jej zwycięska ryba mierzyła 32, 5cm.

9 czerwca Koło Wędkarskie nr 96 Czerwionka zorganizowało na "Tamie" kolejne zawody. Tym razem były to indywidualne spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
"To zawody, które cieszą się największym uznaniem w całym cyklu Grand Prix, w tym roku rywalizacja zgromadziła 29 zawodników" - wyjaśnia Robert Bluszcz, wiceprezes koła PZW w Czerwionce, a zarazem triumfator zawodów z wynikiem 2880 g złowionych ryb.
Drugie miejsce zajął Marcin Michalczyk (1565 g), a trzecie - Antoni Bluszcz (1500 g).

"Ryby złowione przez zawodników, to głównie leszcze, płocie, okonie i sumiki. Po zawodach rybki zostały wpuszczone do stawu" – relacjonuje R. Bluszcz i zaprasza wszystkich miłośników wędkowania na kolejne zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, które odbędą się 7 lipca.
top_baner
do góry