Strona główna/Urząd/Aktualności/Wędkarze rywalizowali

Wędkarze rywalizowali

Aktualności 11 Czerwca 2013

9 czerwca 2013 na zbiorniku Tama w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Zawody Spławikowe zorganizowane przez Koło Wędkarskie PZW nr 96 z Czerwionki.

Dwudziestu siedmiu zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta oraz o szereg wartościowych nagród. 

Triumforwał Damian Pokusiński z wynikiem 3595 gramów złowionych ryb, drugie miejsce zajął Wojciech Rawan - złowił 1980 gramów ryb, trzecie miejsce przypadło Marcinowi Krawulskiemu – jego wyniki to 1880 gramów ryb.

Wędkarze odebrali nagrody z rąk sekretarza UGiM Józefa Zaskórskiego oraz 
Prezesa Koła Wędkarskiego nr 96 – Janusza Budnego.

Ryby złowione przez zawodników, to głównie leszcze, płocie i okonie - wyjaśnia Robert Bluszcz, wiceprezes koła PZW nr 96 w Czerwionce. - Zdobywca pierwszego miejsca złowił też dość okazałego karpia. Po zawodach, wszystkie rybki zostały wpuszczone do zbiornika Tama – dodaje R. Bluszcz i zaprasza wszystkich miłośników wędkowania na kolejne zawody o Puchar Prezesa Zakładu Odsalania "Dębieńsko" Sp. z o.o., które odbędą się 16 czerwca.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do zawodów – w tym szczególnie – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz dyrektorowi Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

fot.G. Leszczyński - enaszemiasto.pl
Więcej:
http://www.enaszemiasto.pl/text/1258/zawody-splawikowe-o-puchar-burmistrza-czerwionki-leszczyn.htm

do góry