Strona główna/Urząd/Aktualności/Urodziny Kubusia Puchatka świętowano także w Leszczynach

Urodziny Kubusia Puchatka świętowano także w Leszczynach

Aktualności 31 Października 2011

Kubuś Puchatek znana wszystkim dzieciom postać literacka stworzona została 14 października 1926 r. przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a. Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne'a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne'a - syna pisarza.
W tym roku Kubuś Puchatek obchodził swe 85. urodziny. Poza Biblioteką Publiczną w Czerwionce, hucznie świętowano je także w Zespole Szkół nr 1 w Leszczynach.

Był tort z lizakami i wybuchającą świeczką, prezenty, zabawy, zagadki, konkursy. Nie zabrakło również gości z ZS 9, Przedszkola Promyczek oraz uczniów klas I – III SP 1. Wielu z nich przebranych było w bajkowe stroje- Prosiaczka,
 Kangurzycy, Maleństwa, Sowy, Tygryska. Gości na urodzinach powitała dyrektor ZS 1 – Anna Bober. Następnie ksiądz Karol Barciok, dyrektor Anna Bober, dyrektor Przedszkola nr 1  - Monika Sobieska, metodycy – Ewa Tkocz i Małgorzata Pyszny odczytali zebranym jedną z przygód Kubusia Puchatka. Wielkie emocje wśród zebranych dzieci wzbudzały świetne zabawy przeprowadzane przez Ewę Krupę- nauczycielkę z ZS nr 1, było więc zlizywanie miodu na czas, konkurencje sprawnościowe – sadzenie marchewki, rysowanie z zawiązanymi oczami i doprowadzanie Puchatka do celu. 

Za udział w zabawach dzieci otrzymywały drobne upominki, natomiast gra "Wszedobyl" była prezentem dla grup uczestniczących w spotkaniu i samego Kubusia Puchatka. Piękny występ artystyczny przygotowały dzieci klas I – III pod kierunkiem swych wychowawczyń. Nad całością natomiast czuwały nauczycielki - Mirela Kluczniok i Agnieszka Szymala. 

Przyjaciele życzą Kubusiowi Puchatkowi wszystkiego najlepszego i zachęcają do zapoznawania się z jego ciekawymi przygodami.

Relacja z urodzin Kubusia Puchatka obchodzonych w Bibliotece Puiblicznej:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1569&cntnt01returnid=16

 
do góry