Strona główna/Urząd/Aktualności/Uroczystość podsumowująca wydanie kalendarza promocyjnego

Uroczystość podsumowująca wydanie kalendarza promocyjnego

Aktualności 14 Grudnia 2017

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Nasz kalendarz. Familoki i ludzie”, które było okazją do zaprezentowania efektów kilkumiesięcznych prac nad gminnym kalendarzem. Na to wydarzenie zaproszono wszystkich uczestników sesji zdjęciowych, a także pozostałe osoby, które przyczyniły się do utworzenia tego wyjątkowego wydawnictwa.

„Zebraliśmy się dzisiaj żeby podziękować za pracę wielu osób zaangażowanych w utworzenie naszego kalendarza. Zadaniem samorządu jest spoglądanie w przyszłość, ale dzięki temu projektowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest dla nas także dziedzictwo poprzednich pokoleń, piękne śląskie tradycje i obyczaje - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. - W poszczególne sesje udało się zaangażować zarówno najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ale także ich rodziców i dziadków, dzięki czemu kalendarz stał się wspólnym, wielopokoleniowym projektem. Potwierdziło to również główne założenie twórców kalendarza, które przyświecało im od samego początku – ważne są budynki i architektura osiedla, jednak naszą największą dumą są nasi mieszkańcy. Cieszę się, że ten projekt tak wspaniale integrował lokalną społeczność” - dodał. Do gratulacji i podziękowań burmistrza przyłączył się również przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda. Każdy uczestnik sesji otrzymał z rąk Burmistrza Gminy i Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej wyjątkową pamiątkę – kalendarz.

Środowe spotkanie przebiegało w prawdziwie rodzinnej, ciepłej atmosferze i było okazją do podzielenia się wspomnieniami z przygotowań i przebiegu sesji fotograficznych.

Nie zabrakło podziękowań, które na ręce wszystkich uczestników spotkania złożyły autorki kalendarza – Hanna Piórecka-Nowak i Maria Śliwa: „Chciałyśmy, żeby to był nasz wspólny projekt, żebyśmy się zintegrowali, mogli wspólnie się bawić i poczuć się dumni z naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do wspólnej zabawy, promując naszą miejscowość”.

Fotografie, które zostały użyte w kalendarzu można także podziwiać w holu CKE.

Kalendarz promocyjny można zakupić w Centrum Informacji Turystycznej oraz w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

Część oficjalną wczorajszego spotkania zakończył występ Kapeli z Naszego Miasteczka.

do góry