Strona główna/Urząd/Aktualności/Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Przegędzy

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Przegędzy

Aktualności 4 Września 2017

4 września dzwonek, który rozbrzmiał w szkołach naszej gminy obwieścił początek roku szkolnego 2017/2018. Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkolnych ławek.

 

Rok szkolny 2017/2018 jest rokiem zmian w szkolnictwie. Po raz pierwszy na mocy wchodzącej w życie reformy edukacji, naukę rozpoczynają uczniowie klas siódmych. Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Przegędzy, jest również inauguracją zmiany na stanowisku dyrektora szkoły. Grażynę Fojcik, która w czerwcu podjęła decyzje o zakończeniu pracy w szkole, zastąpiła na stanowisku dyrektora Dagmara Kalinowska. Do tej pory pełniła ona funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Leszczynach.

„Tak naprawdę nie będę tą szkołą kierować sama – chciałabym, abyśmy robi to w trójkę, wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Dlatego właśnie dzisiaj to rodziców proszę o pomoc, żebyśmy za rok mogli spotkać się w tym samym miejscu i powiedzieć, że miniony czas był bardzo udany” - mówiła dyrektor D.Kalinowska.

„Dwie rzeczy skłoniły mnie do tego, żeby zainaugurować ten rok szkolny w Przegędzy.Całkiem niedawno żegnaliśmy długoletnią dyrektor tej szkoły - Grażynę Fojcik. Dzisiaj mam przyjemność powitać w murach szkoły Panią Dagmarę Kalinowską. Chcę jej bardzo serdecznie pogratulować, ale jednocześnie prosić, żeby zrobiła wszystko, aby jak najlepiej reprezentować szkołę, ale także grono pedagogiczne i rodziców. Tak naprawdę to od współpracy z nimi zależy efekt pracy szkoły. Myślę, że Pani doświadczenie pedagogiczne, ale także kierownicze sprawi, że efekty pracy tej szkoły będą bardzo wysokie” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski, witając nową dyrektor placówki. Zwrócił się także do dzieci, młodzieży i rodziców zgromadzonych wspólnie na sali gimnastycznej: „Tą inauguracją rozpoczynamy nowy rok szkolny, w nowej rzeczywistości szkolnej. W praktyczny sposób wdrażamy teraz reformę oświaty. Rozpoczynamy dzisiaj budowanie nowej, ośmioletniej szkoły podstawowej. Taki okres przejściowy będzie trwał do 1 września 2019 roku. Wtedy to szkoły wypełnią się dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi od pierwszej do ósmej klasy. Szczególnie dzisiaj witam pierwszoklasistów, ale także siódmoklasistów, dla których dzisiejsze rozpoczęcie roku, jest także początkiem czegoś nowego”.

 

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Przegędzy wzięli udział także: Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Radny Ryszard Jonderko, Sołtys Przegędzy Gabriel Breguła oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

top_baner
do góry