Strona główna/Urząd/Aktualności/Ulotka z grą dla najmłodszych mieszkańców

Ulotka z grą dla najmłodszych mieszkańców

Aktualności 28 Kwietnia 2017

Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach opracowali nietypową ulotkę – grę, której celem jest zapoznanie najmłodszych mieszkańców miejscowości z walorami gminy. Kolorowa, atrakcyjna grafika zachęca dzieci do lektury i pomaga w odkrywaniu oferty najbliższej okolicy.

 

Dodatkową atrakcją ulotki jest specjalnie opracowana gra planszowa. Pole gry to, oczywiście, Czerwionka-Leszczyny. Gracze odwiedzając najciekawsze i najpiękniejsze zakątki gminy – place zabaw, kąpielisko, basen ale również Centrum Kulturalno-Edukacyjne, bibliotekę, zagrodę danieli, Pojezierze Palowickie czy zabytkowe osiedle familoków, muszą zmierzyć się z zadaniami, zagadkami i dotrzeć na metę jako pierwsi. Ulotka zawiera także opisy wszystkich miejsc, mające przybliżyć ofertę gminy i zachęcić do odwiedzenia atrakcji miejscowości – nie tylko podczas wspólnej gry, ale przede wszystkim osobiście, rodzinnie spędzając czas.

„Z najmłodszymi mieszkańcami Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny mam przyjemność spotykać się podczas licznych wydarzeń artystycznych, warsztatów czy konkursów. Bardzo często, zwykle przy okazji uroczystości państwowych, przedszkola i szkoły odwiedzają Urząd Gminy i Miasta. Dzieci zadają mnóstwo pytań o każdy szczegół pracy w urzędzie, chętnie wypowiadają się na różne tematy - od inwestycji aż po gospodarkę odpadami i z zaciekawieniem zwiedzają budynek urzędu. Rozległa i zielona gmina oferuje wiele ciekawostek i atrakcji, o których często dzieci nie wiedzą. Dlatego z entuzjazmem podchodzę do pomysłów, które pozwolą odkrywać naszą miejscowość i uatrakcyjnić jej poznawanie przez najmłodszych” - mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

„Tym razem w ręce mieszkańców i turystów przekazujemy kieszonkową formę ulotki, w której zawarliśmy najważniejsze i najciekawsze miejsca, warte odwiedzenia z dzieckiem” – mówią pomysłodawczynie ulotki Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM Czerwionka-Leszczyny. - Ważne, aby nasi najmłodsi znali wartość swojej miejscowości. Czerwionka-Leszczyny z roku na rok ma coraz więcej do zaoferowania. Rekomendujemy piękne tereny zielone służące rekreacji i wypoczynkowi, trasy turystyczne, rowerowe, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne. Piękne przyrodniczo miejsca i liczne zabytki są naszym ważnym atutem. Odkryjmy je przed dziećmi. Opowiedzmy lokalne legendy. Korzystajmy z oferty przygotowanej przez gminne placówki – CKE, Bibliotekę czy MOSiR. Zachęcamy także do odwiedzenia Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można pobrać bezpłatne materiały promocyjne, a także kupić pamiątki związane z naszą miejscowością” - dodają.

Pracownicy UGiM mają nadzieję, że przedstawione miejsca sprostają oczekiwaniom młodych turystów i będą stanowiły inspirację do rodzinnego spędzania czasu w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny.

Ulotki mają trafić w ręce dzieci odwiedzających Urząd Gminy i Miasta, można je także bezpłatnie odebrać w Centrum Informacji Turystycznej.

do góry