Ukwiecona gmina

Aktualności 30 Kwietnia 2013

Od kilku dni nasza gmina rozkwita mnogością kwiatów. We wszystkich dzielnicach i sołectwach pracownicy ZDiSK-u zasadzili łącznie około pięciu tysięcy sadzonek.

Co roku służby zieleni starają się tworzyć nowe kompozycje kwiatowe. Tej wiosny na skwerach, rabatach, w parkach i w ozdobnych donicach zasadzono różnokolorowe bratki.

Jak powiedział Robert Bluszcz, mistrz zieleni w ZDiSK-u – dominujące kolory bratków w tym roku to żółty, biały i czerwony. "Staramy się sezonowo zmieniać kolorystykę, jednak zawsze wybieramy tę spójną z gminnymi barwami". Skwerek z figurkami żab przy czerwieńskim rondzie zdobią jednak różne odcienie niebieskich bratków. "Staraliśmy się, żeby kompozycja przypominała taflę wody. Starsi mieszkańcy pamiętają, że żaby zdobiły kiedyś fontannę w Parku im. P. Furgoła" - wyjaśnia R. Bluszcz. 

Kiedy bratki przekwitną, pracownicy ZDiSK-u zasadzą w ich miejsce inne rodzaje kwiatów. Na początku czerwca rozpocznie się obsadzanie rabat kolejną zmianą roślin, tzw. rabatówką.

"Zasadzone zostaną między innymi begonie, stale kwitnące w różnych barwnych odmianach, aksamitki i pelargonie. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będziemy borykać się z dewastacjami i kradzieżą sadzonek. Abyśmy mogli z przyjemnością patrzeć na zadbane i czyste miasto, sami także musimy o nie dbać" - apelują pracownicy służb zieleni.

do góry