Strona główna/Urząd/Aktualności/Uczniowie ZS nr 1 i piłkarze Górnika Zabrze rozmawiali o bezpieczeństwie na stadionach

Uczniowie ZS nr 1 i piłkarze Górnika Zabrze rozmawiali o bezpieczeństwie na stadionach

Aktualności 12 Marca 2012
8 marca piłkarze Górnika Zabrze - Marcin Wodecki i Gabriel Nowak odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach.

Piłkarzom towarzyszył, prowadzący spotkanie - Bartłomiej Perek z działu marketingu Górnika oraz Jorguś - maskotka klubu, która wszystkim dzieciom szczególnie przypadła do gustu.

W spotkaniu uczestniczyło aż 350 uczniów, którzy zasiedli na szkolnym korytarzu, aby rozpocząć rozmowę na trudny temat zasad bezpiecznego i kulturalnego kibicowania.

"Zorganizowaliśmy dzisiejsze spotkanie ponieważ już niebawem rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, będziemy emocjonować się rozgrywkami piłkarskimi i dopingować swoich faworytów. Nasza szkoła realizuje także specjalny projekt "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń" koordynowany przez pedagoga szkolnego i wdrażany przez wszystkich nauczycieli. W ramach projektu podejmujemy szereg różnorodnych działań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. Staramy się być bezpieczną szkołą, eliminować zachowania ryzykowne i kłaść nacisk na edukację w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" - wyjaśniała dyrektor ZS nr 1 Anna Bober.

Jednym z podjętych przez pedagogów działań było spotkanie z piłkarzami Górnika Zabrze na temat bezpieczeństwa na stadionie i zasad kibicowania fair play. 
Spotkanie rozpoczęto od rozgrzewki, czyli konkursów wiedzowych dotyczących piłki nożnej i historii Górnika Zabrze. Okazało się, że uczniowie świetnie poradzili sobie z pytaniami przygotowanymi przez przedstawicieli klubu. Oczywiście, nie zabrakło atrakcyjnych nagród z logo biało-niebiesko-czerwonych.

Rozmowa na temat zasad kulturalnego i bezpiecznego dopingowania, choć z pozoru prowadzona swobodnie, dotykała wielu trudnych obszarów. Uczniowie z chęcią włączali się w dyskusję, a przedstawicielom Górnika Zabrze zadali szereg pytań.

Na zakończenie Gabriel Nowak i Marcin Wodecki rozdali ponad 300 autografów i pozowali do wspólnych zdjęć. Długa kolejka po pamiątkowy podpis ustawiła się również do Jorgusia, co świadczy o tym, jak bardzo klubowa maskotka stała się popularna.

Specjalną koszulkę z autografami otrzymała również dyrektor szkoły: "To bardzo miła niespodzianka! Koszulka z pewnością będzie wyeksponowana w odpowiednim miejscu w szkole, gdzie będzie nam przypominać o dzisiejszym spotkaniu. Być może przeznaczymy ją na szczytny cel, jeśli pojawi się stosowna okazja"- powiedziała A. Bober.
top_baner
do góry