Strona główna/Urząd/Aktualności/Turyści odwiedzają familoki

Turyści odwiedzają familoki

Aktualności 7 Maja 2015

 

Na terenie zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko” uruchomiony został Punkt Informacji Turystycznej wraz z Izbą Tradycji. Pierwsze zorganizowane grupy turystów już odwiedzają czerwieńskie familoki.

 

We wtorkowe przedpołudnie gościła tu 30-osobowa grupa rowerzystów z Rybnika. Byli to to członkowie sekcji rowerowej „Smerfy”, zrzeszonej w Klubie Seniora KWK Chwałowice. Swoje rowerowe wycieczki organizują na terenie całego kraju. Od czasu do czasu wyjeżdżają również za granicę. „Zainteresowało nas osiedle patronackie w Czerwionce, o którym coraz więcej się mówi, więc postanowiliśmy odwiedzić to miejsce, bo choć mieszkamy po sąsiedzku, nigdy tu nie byliśmy” - wyjaśniał Jerzy Dyka z sekcji rowerowej.

Turystów powitano w nowo otwartym Punkcie Informacji Turystycznej połączonym z Izbą Tradycji, a następnie, oprowadzono po uliczkach osiedla. Grupa była niezwykle zainteresowana historią tego miejsca, architekturą budynków, życiem codziennym na familokach dawniej i współcześnie. Po blisko dwugodzinnym spacerze, rybniczanie odpoczywali na nowym placu rekreacyjnym, gdzie szczególnie przypadła im do gustu fontanna. Wśród tak aktywnych turystów nie mogło zabraknąć, oczywiście, entuzjastów świetnie wyposażonej plenerowej siłowni.

Pełna wrażeń grupa zadeklarowała ponowny przyjazd na teren zabytkowego osiedla 13 czerwca, kiedy w Czerwionce odbędzie się Industriada – święto zabytków techniki.

 

Zachęcamy do odwiedzania Punktu Informacji Turystycznej i korzystania z możliwości zwiedzenia osiedla z przewodnikiem. Na miejscu czekają także materiały poligraficzne.

do góry