Strona główna/Urząd/Aktualności/Turniej przedszkolaków w piłce nożnej

Turniej przedszkolaków w piłce nożnej

Aktualności 15 Marca 2018

Dzisiaj w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbył się Turniej przedszkolaków w piłce nożnej.

 

Turniej przedszkolaków w piłce nożnej to impreza, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych miłośników sportu, jak również ich rodziców i dziadków, którzy chętnie kibicują swoim pociechom z trybun. Nie inaczej było w tym roku – w turnieju wzięło udział siedem drużyn reprezentujących przedszkola naszej gminy:

  • Przedszkole nr 1 „Promyczek” z oddziałami integracyjnymi,

  • Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”,

  • Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa”

  • Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały

  • Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima

  • Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy

  • Przedszkole w Bełku

Dodatkowo, każde przedszkole zadbało o stroje nawiązujące do barw narodowych poszczególnych krajów: P1- Brazylia, P6 – Anglia, P7 – Francja, P8 – Argentyna, P10 – Portugalia, P11 – Hiszpania, Przedszkole w Bełku – Polska.

 

„Już po raz szósty spotykamy się w sali Zespołu Szkół po to, aby rozgrywać fantastyczny turniej piłkarski naszych przedszkolaków. Na samym początku chciałbym bardzo serdecznie podziękować organizatorom – pani Bożenie Kaszek, dyrektor Przedszkola nr 7, całemu gronu pedagogicznemu przedszkola, wszystkim tym, którzy do dzisiejszego spotkania doprowadzili a także nauczycielom i dyrektorom poszczególnych placówek za przygotowanie reprezentacji do rozgrywek. W tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji, myślę, że nasz dzisiejszy turniej jest swego rodzaju „przedbiegiem” wielkich emocji, które czekają nas już za kilka miesięcy.” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, otwierając wspólnie z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską, dzisiejszy turniej. „Życzymy Wam, aby dzisiejszy turniej odbywał się przede wszystkim w sportowej atmosferze i duchu fair play, a także dostarczył najwspanialszych wrażeń” - dodał Burmistrz.

 

Wszystkie zespoły rozegrały czterominutowe mecze w systemie każdy z każdym. Po zaciętej walce wyłonili się zwycięzcy turnieju:

III miejsce: Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”

II miejsce: Przedszkole w Bełku

I miejsce: Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy

 

Królem strzelców turnieju został Patryk Oczadły z Przedszkola nr 11.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Burmistrza W. Janiszewskiego oraz Wicestarosty M.Profaski medale, z kolei kapitanom drużyn wręczono dyplomy. Zwycięskie reprezentacje otrzymały także puchary.

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego.

top_baner
do góry