Strona główna/Urząd/Aktualności/Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Aktualności 13 Kwietnia 2012

Pod koniec marca w Czerwionce-Leszczynach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W rywalizacji wzięli udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z 9 jednostek OSP, czyli łącznie 55 zawodników.
Finał turnieju podzielony został na trzy grupy wiekowe: I grupa – szkoły podstawowe, II – gimnazja, III grupa – szkoły ponadgimnazjalne. Test, z którym zmierzyli się uczestnicy turnieju, zawierał zróżnicowany poziom trudności. "Trzeba przyznać, że w tym roku pytania nie były proste, stanowiły nie lada wyzwanie" - komentowali uczestnicy.

Wyniki Finału Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przedstawiają się następująco:

Grupa I Szkoła podstawowa
I miejsce Katarzyna Bańczyk OSP Przegędza
II miejsce Sebastian Motyka OSP Książenice
III miejsce Adam Szymański OSP Palowice

Grupa I Gimnazjum
I miejsce Łukasz Fuchs OSP Palowice
II miejsce Kamil Czajka OSP Palowice
III miejsce Kamil Wojnarowski OSP Bełk

Grupa III Szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce Patrycja Dudzik OSP Dębieńsko Wielkie
II miejsce Mateusz Żgol OSP Palowice
III miejsce Łukasz Kogutowicz OSP Przegędza

"Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy - dyplomy oraz breloki z nadrukiem MDP 2012" - wyjaśniają organizatorzy turnieju w gminie. Najlepsi w poszczególnych grupach przeszli do finału powiatowego i zajęli następujące lokaty:

Grupa I Szkoła podstawowa
III miejsce Katarzyna Bańczyk OSP Przegędza
Grupa II Gimnazjum
II miejsce Łukasz Fuchs OSP Palowice
Grupa III Szkoła ponadgimnazjalna
IV miejsce Patrycja Dudzik OSP Dębieńsko Wielkie

Finał Miejsko-Gminny Turnieju stanowił podsumowanie I etapu szkoleń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy i miasta, na które już po raz drugi przyznana została dotacja Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Temat realizowanego w tym roku projektu dotyczy aktywnych działań młodzieży i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla poprawy bezpieczeństwa.

"Zarząd Miejsko-Gminny Zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwionce-Leszczynach zachęca wszystkich zainteresowanych członkostwem w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych do kontaktu z prezesami jednostek OSP w sołectwach i dzielnicach. Z doświadczenia wiadomo bowiem, że to członkowie MDP pozostający, po osiągnięciu pełnoletności, w jednostce OSP stanowią jej zrąb. To ci młodzi dziś ludzie będą w przyszłości dbać o nasze bezpieczeństwo i zapewnią pomoc w zwalczaniu coraz liczniejszych zagrożeń" - podkreśla Adrian Strzelczyk, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.

do góry