Strona główna/Urząd/Aktualności/Turniej RAZEM RAŹNIEJ

Turniej RAZEM RAŹNIEJ

Aktualności 17 Września 2012

VII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "RAZEM RAŹNIEJ – STOP NARKOMANII" w ramach Uroczystych Obchodów Jubileuszu 50-LECIA nadania praw miejskim Czerwionce i Leszczynom.

Ponad 200 młodych miłośników piłki nożnej rywalizowało 7 września w Czerwionce-Leszczynach w ramach turnieju "Razem Raźniej – stop narkomanii" adresowanego do podopiecznych świetlic terapeutyczno-środowiskowych.

"Celem turnieju jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, a także integracja wychowanków i wychowawców placówek opiekuńczo - wychowawczych, klubów młodzieżowych, zastępów harcerskich i świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego – wyjaśnia Dawid Salamon, kierownik świetlicy terapeutyczno-środowiskowej w dzielnicy Czerwionka. - Zwracamy także uwagę na promocję zachowań prospołecznych i prozdrowotnych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012".

Głównym organizatorem tegorocznego turnieju piłki nożnej była Świetlica Terapeutyczno –Środowiskowa w Czerwionce – Leszczynach. Gospodarzem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce – Leszczynach.

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza od 6 do 13 lat, druga od 14 do 17 lat. Uczestnikami turnieju byli wychowankowie i podopieczni pochodzący z placówek opiekuńczo – wychowawczych, świetlic środowiskowych, terapeutycznych, ognisk wychowawczych, zespołów opiekuńczo – wychowawczych oraz innych instytucji czy organizacji zajmujących się wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży.

Oprócz rozgrywanego turnieju, dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach, przygotowanych przez wychowawców świetlicy w Czerwionce – Leszczynach. Dla najbardziej aktywnych oraz laureatów konkursów organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu multimedialnego. Podczas rozgrywanego turnieju przeprowadzono również test wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, który nawiązywał do głównego hasła tegorocznych rozgrywek. Jury wyłoniło trzech zwycięzców testu, którzy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami w postaci sprzętu sportowego i multimedialnego.

"Spotkania piłkarskie, jak co roku, były rozgrywane na wysokim poziomie sportowym. Drużyny w kategoriach wiekowych zostały podzielone na dwie grupy czterozespołowe. W grupie rywalizowano w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy poszczególnych grup w fazie finałowej turnieju grali o miejsca 1 i 2. Zespoły zajmujące drugie miejsca w grupach rozgrywały spotkania o miejsca 3 i 4. Drużyny, które zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w danej grupie, rozgrywały spotkania o miejsca 5 i 6. Natomiast zespoły z czwartych miejsc z danej grupy toczyły boje piłkarskie o miejsca 7 i 8" - relacjonują wychowawcy świetlicy w Czerwionce-Leszczynach.

Organizatorzy oraz główni sędziowie rozgrywek wybrali najlepszych zawodników i bramkarzy turnieju w każdej kategorii wiekowej, dla których przewidziano nagrody indywidualne w postaci statuetek. Nagrodzeni zostali również najlepsi strzelcy rozgrywek z każdej kategorii wiekowej.

Nagrodę Fair – Play otrzymał Zespół Ognisk Wychowawczych z Jastrzębia – Zdrój, za "wspaniałą postawę sportową, zarówno poza boiskiem, jak i również w czasie zmagań piłkarskich".

Łącznie, w zorganizowanych turnieju uczestniczyło 210 osób reprezentujących różne miejscowości z terenu województwa śląskiego.

"Cieszymy się bardzo, iż co roku do rozgrywek zgłaszają się kolejne, nowe zespoły i, że nasz turniej cieszy się tak licznym zainteresowaniem ze strony wychowanków z poszczególnych placówek – dodaje D. Salamon. Pragniemy nadmienić, iż tegoroczny turniej został rozegrany pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej z siedzibą główną w Warszawie. Związek ten również był sponsorem technicznym rozgrywek piłkarskich. Mecze rozgrywane były oficjalnymi piłkami PZPN-u. BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WŁĄCZYŁY SIĘ W ORGANIZACJĘ NASZEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA".

Końcowa klasyfikacja VII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ "RAZEM RAŹNIEJ – STOP NARKOMANII"

Kategoria 6 – 13
1 miejsce: Zespół Opiekuńczo – Wychowawczy Sosnowiec
2 miejsce: Świetlica Dębieńsko
3 miejsce: Świetlica Terapeutyczno – Środowiskowa Czerwionka – Leszczyny

Kategoria 14 -17
1 miejsce: Dom Dziecka "Stanica" Katowice
2 miejsce: Świetlica Dębieńsko
3 miejsce: Zespół Opiekuńczo – Wychowawczy Sosnowiec

W tegorocznym turnieju uczestniczyły zespoły z następujących miast i miejscowości z ternu województwa śląskiego: Czerwionka – Leszczyny, Rybnik, Wodzisław Śląski, Radlin, Katowice, Sosnowiec, Sarnów, Żory.

do góry