Strona główna/Urząd/Aktualności/Turniej Piłki Nożnej - Razem Raźniej

Turniej Piłki Nożnej - Razem Raźniej

Aktualności 11 Lipca 2013

21 czerwca na stadionie miejskim w Czerwionce odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej "Razem Raźniej – Stop Narkomanii" w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Głównym organizatorem turnieju była Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce– Leszczynach. Wydarzenie wsparł sponsor - zakład produkcyjny URSA Polska Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej.

W rozgrywkach piłkarskich wzięły udział zespoły składające się z dzieci i młodzieży, które na co dzień przebywają lub uczęszczają do placówek wsparcia dziennego, placówek opiekuńczo- wychowawczych oraz świetlic środowiskowych. Do udziału w turnieju zgłosiło się 13 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej - od 6 do 13 lat rywalizowało 8 drużyn. Natomiast, w drugiej kategorii wiekowej - od 14 do 17 lat na boisku zmierzyło się 5 zespołów piłkarskich.

"Podczas turnieju przyjezdni kibice poszczególnych drużyn mieli możliwość uczestniczenia w licznych grach, zabawach i konkursach rekreacyjno – sportowych, przygotowanych przez wychowawców placówek wsparcia dziennego. Dla najbardziej aktywnych dzieci ufundowano nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Ponadto każda z uczestniczących placówek miała okazję do uczestnictwa w konkursie plastycznym pod hasłem "Posłuchaj dobrych rad, żeby pokonać narkotykowy świat". Na zwycięzców tego konkursu czekały wspaniałe nagrody w postaci sprzętu multimedialnego" - relacjonuje Dawid Salamon, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce.

Atrakcją wydarzenia był mecz pokazowy pomiędzy drużyną funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Czerwionce a zespołem dzieci i młodzieży, reprezentujących poszczególne drużyny zgłoszone do turnieju. 
"Przebieg tego spotkania był niezwykle emocjonujący i zacięty. Dopiero po 7 serii rzutów karnych poznaliśmy zwycięską drużynę" - opowiadają uczestnicy. Zwyciężył zespół dzieci i młodzieży!

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację turnieju z uwzględnieniem nagród indywidualnych dla poszczególnych zawodników.

Kategoria 6 – 13

 • 1 miejsce – Świetlica Dębieńsko
 • 2 miejsce - Świetlica "Koliba" Radlin
 • 3 miejsce – Placówka Wsparcia Dziennego Czerwionka 1
 • 4 miejsce – Świetlica "Horyzonty" Juniorzy Żory
 • 5 miejsce – Zespół Ognisk Wychowawczych Jastrzębie Zdrój
 • 6 miejsce – Placówka Wsparcia Dziennego Leszczyny
 • 7 miejsce – Placówka Wsparcia Dziennego Czerwionka 2
 • 8 miejsce – Wodzisławskie Placówki Wsparcia Dziennego Wodzisław Śląski

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Daniel Sowa z Radlina. Najlepszym bramkarzem została Joanna Krukowka z Czerwionki. Natomiast królem strzelców został Szymon Knopik z Dębieńska.

Kategoria 14 – 17

 • 1 miejsce - Świetlica Dębieńsko
 • 2 miejsce – Świetlica Szkolna Zespół Szkół nr 2 Czerwionka
 • 3 miejsce – Świetlica "Horyzonty" Seniorzy Żory
 • 4 miejsce – Powiatowa Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Czerwionka-Leszczyny
 • 5 miejsce – Dom Dziecka "Gladiatorzy" Rybnik

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Patryk Szpaniel z Czerwionki. Najlepszym bramkarzem został Jakub Herdzina z Dębieńska. Z kolei królem strzelców został Mateusz Wojtoń również z Dębieńska.

Organizatorzy turnieju wraz z sędziami rozgrywek przyznali również Nagrodę Fair Play za wspaniałą postawę sportową drużynie piłkarskiej z Placówki Wsparcia Dziennego w Leszczynach.

W imieniu całej społeczności Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce – Leszczynach składamy najserdeczniejsze i ogromne podziękowania za udzielone wsparcie przy organizacji VIII Turnieju Piłki Nożnej "Razem Raźniej – Stop Narkomanii 2013", następującym osobom, firmom i instytucjom:

Zakładowi produkcyjnemu URSA Polska sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej,
Członkom Stowarzyszenia "Najważniejsza Jest Tradycja" w Czerwionce-Leszczynach,
Drużynie piłkarskiej składającej się z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach,
Gospodarzowi Turnieju Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach,
Uczniom – wolontariuszom Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach,
Sędziom piłkarskim i sekretarzom rozgrywek w szczególności: Krzysztofowi Dysze, Łukaszowi Dysze, Łukaszowi Gamzie, Sylwestrowi Szczygłowi oraz Bogusławowi Stylskiemu.

do góry