Strona główna/Urząd/Aktualności/Trzeci WITACZ w Bełku

Trzeci WITACZ w Bełku

Aktualności 22 Października 2010

Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk na granicy Czerwionki i Bełku zamontowali trzeci już "witacz" promujący sołectwo. 

"Do wykonania i ustawienia pozostał nam jeszcze jeden – ostatni - od strony Stanowic, ale jeśli pogoda dopisze, to i tam zamontujemy go jeszcze w tym roku – zapewnia Leszek Szejka, członek Stowarzyszenia. Jeśli cel uda się zrealizować - wjeżdżających do Bełku od każdej strony będzie witać piękna drewniana rzeźba".

Środki finansowe na realizację tego celu pochodzą z ubiegłorocznej nagrody, którą sołectwo Bełk otrzymało w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego" w kategorii najlepsza strona internetowa.


"Pracy było sporo: od pozyskania drzewa, malowania, rzeźbienia aż po montaż. Satysfakcja jest jednak olbrzymia! Cieszy nas również fakt, że środki finansowe pochodziły z wyróżnienia, na które również sami zapracowaliśmy - podkreślają członkowie Stowarzyszenia.

Na stronie www.belk.pl w galerii – folder "Witacz od strony Czerwionki" - można prześledzić przebieg prac związanych z montażem witacza. 

do góry