Strona główna/Urząd/Aktualności/Trwają prace nad kalendarzem promocyjnym Czerwionki-Leszczyn

Trwają prace nad kalendarzem promocyjnym Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 17 Października 2017

Urząd Gminy i Miasta przygotowuje nietypowy kalendarz promocyjny miasta na rok 2018. Wykonano już osiem stylizowanych sesji fotograficznych z udziałem mieszkańców.

 

Bohaterem zdjęć użytych w kalendarzu będą czerwieńskie familoki - perła architektury i duma miasta, ale nie tylko o budynki chodzi. W to działanie pracownicy UGiM postanowili zaangażować także mieszkańców.

 

Kalendarz ma odwoływać sie do szeroko rozumianego dziedzictwa zabytkowego osiedla Familoków. Chcemy przedstawić sceny z życia Ślązaków, te ważne, podniosłe chwile związane z obrzędowością, ale także zwyczajne scenki z familokowego życia sprzed lat. Całość traktujemy jednak z przymrużeniem oka, bo przede wszystkim liczy się dla nas integracja mieszkańców wokół idei promocji osiedla i wspólna dobra zabawa. Planujemy zdjęcia od kilku- do kilkudziesięciuosobowych, z rolami dla osób w każdym wieku - dzieci, młodzieży, aż do seniorów. Ważna będzie odpowiednia stylizacja dobrana do roli.

 

Autorką zdjęć do kalendarza jest artysta fotografik Maria Śliwa, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn.

 

Za nami kolejne sesje zdjęciowe do planowanego wydawnictwa - przemarsz orkiestry górniczej, pranie na familokach, gra w Skata, zabawy dzieci, scenka z wędkarzami i kolędnikami.

 

Każda sesja zdjęcia dostarcza wielu wrażeń i pozytywnych emocji. W przygotowania chętnie włączają się także sami mieszkańcy osiedla – doradzają, przygotowują rekwizyty i stroje dla uczestników sesji.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w niezapomnianej przygodzie, zostać modelem przed obiektywem uznanej artystki, świetnie spędzić czas, zobaczyć swoje zdjęcie w kalendarzu promocyjnym miasta, serdecznie zachęcamy. Zgłoszeń nie brakuje, ale dopóki trwają sesje zdjęciowe, organizatorki starają się zapewnić udział w tym przedsięwzięciu każdej zainteresowanej osobie.

 

Mieszkańcy, którzy chcieliby wystąpić w sesji fotograficznej, powinni wysłać swoje zgłoszenie na adres: rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl z informacją zawierającą imię i nazwisko oraz wiek.

 

Autorki planowanego wydawnictwa odpowiedzą również na wszelkie pytania związane z kalendarzem – Hanna Piórecka-Nowak e-mail: rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl , Maria Śliwa e-mail:mariasliwax@gmail.com


Prezentowane w galerii poniżej zdjęcia stanowią kulisy sesji, nie są fotografiami, które zostaną użyte w kalendarzu.

 

do góry