Strona główna/Urząd/Aktualności/Trwa budowa boiska w Leszczynach

Trwa budowa boiska w Leszczynach

Aktualności 26 Lipca 2016

W Zespole Szkół nr 1 w dzielnicy Leszczyny pełną parą idą prace przy budowie nowego wielofunkcyjnego boiska. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania wraz z pierwszym dzwonkiem.

„Zespół Szkół nr 1 to duża placówka, licząca około czterystu uczniów, która dotychczas nie była wyposażona w komfortową infrastrukturę do uprawiania sportu. Wraz z nowym rokiem szkolnym warunki do rozwijania talentów sportowych uczniów z pewnością się poprawią” - zaznacza Grzegorz Kowalski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Nowe boisko, podobne do tych, które powstały przy szkołach w Bełku, Palowicach i Czuchowie będzie wyposażone w nawierzchnie poliuretanową z wyznaczonymi liniami dla gry w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę.

„Mieliśmy dość dużo miejsca przed budynkiem szkoły i właśnie tutaj powstaje nowy obiekt. Częściowo na istniejącym w tym miejscu asfaltowym boisku – wyjaśnia G. Kowalski. - Zakończone już zostały roboty ziemne i podbudowa, niebawem ruszy montaż nawierzchni poliuretanowej. Trwają też prace przy ogrodzeniu boiska. Wykonawca będzie się starał przyspieszyć, aby już w połowie sierpnia zakończyć inwestycję”.

Wartość zadania wynosi 381 tys. zł, na realizację inwestycji pozyskane zostały środki z Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej 2016, z puli Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 125 tys. zł.

„Dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych infrastruktura sportowa na terenie Czerwionki-Leszczyn w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Zrealizowaliśmy dwa boiska Orlik w Czerwionce i Leszczynach, wielofunkcyjny obiekt ze sztuczną nawierzchnią przy szkole w Stanowicach oraz pełnowymiarowe, piłkarskie boisko w dzielnicy Dębieńsko. Dodatkowo, w 2014 roku oddaliśmy do dyspozycji uczniów aż trzy wielofunkcyjne obiekty – w Bełku, Palowicach i Czuchowie" - wylicza Andrzej Wącirz, naczelnik Wydziału Programowania i Funduszy Zewnętrznych w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

do góry