Strona główna/Urząd/Aktualności/Trwa świąteczne dekorowanie gminy

Trwa świąteczne dekorowanie gminy

Aktualności 29 Listopada 2017

Do Bożego Narodzenia zostały jeszcze blisko cztery tygodnie, ale gmina już pięknie przystraja się na święta.

 

Niezwykłą zimowo-świąteczną atmosferę można będzie poczuć we wszystkich dzielnicach i sołectwach. Tegoroczną nowością będzie dekoracja ronda w Czerwionce.

Podświetlany zaprzęg z Mikołajem zdobi już Centrum Kulturalno-Edukacyjne, lada dzień zostanie podświetlony. W ubiegłym roku przed budynkiem Centrum Kulturalno-Edukacyjnego zamontowano dwa świetlne anioły, ta piękna i okazała dekoracja niebawem również pojawi się przed drzwiami CKE. Tegoroczną nowością będzie dekoracja czerwieńskiego ronda. “Dziś zamontowaliśmy dwie duże świetlne bombki, w ciągu najbliższych dni dołożymy do nich jeszcze nieco mniejsze kolorowe świąteczne kule. Każdego roku staramy się kupić nowe dekoracje. Mamy świadomość, że mieszkańcy interesują się świątecznym wystrojem naszej miejscowości i czekają na te nowości” – wyjaśnia Robert Bluszcz z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych.

Okazale udekorowano plac rekreacyjny na terenie zabytkowego osiedla familoków i ulicę Szkolną.

Dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczeć będą we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dokładamy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz.

Pięknie i efektownie przystrojona zostanie także hala targowa w Czerwionce.

W dzielnicy Leszczyny udekorowane zostaną ulice oraz elewacja Domu Kultury. Spadające świetlne sople pojawią się na drzewach w Leszczynach oraz sołectwach gminy.

W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt”.

Świątecznego klimatu dodawać będą także choinki – przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta oraz w innych miejscach na terenie naszej gminy. Prace nad montażem dekoracji mają zostać zakończone na początku grudnia.

Pracownicy ZDiSK-u co roku z ogromną troską planują zakup i montaż świątecznych dekoracji, mając nadzieję, że nowe propozycje przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przyczynią się do wprowadzenia pięknej bożonarodzeniowej aury.

do góry