Strona główna/Urząd/Aktualności/Trenują podczas ferii

Trenują podczas ferii

Aktualności 23 Lutego 2016

Od 20 do 27 lutego w Głuchołazach trwa młodzieżowy obóz sportowy, w którym biorą udział piłkarze z roczników 2001-2005 dwóch klubów sportowych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny tj. KS Decor Bełk oraz MKS MOSiR Czerwionka-Leszczyny.

 

Liczna grupa ponad pięćdziesięciorga dzieci spędza drugi tydzień ferii w ośrodku "Banderoza" w w Głuchołazach, przebywając pod opieką fizykoterapeuty Agaty Gruszczyk oraz trenerów Radka Salamona, Leszka Szejki i Adama Owczarka.

 

Intensywnie spędzany czas mija bardzo szybko. „W ciągu dnia piłkarze biorą udział w porannej rozgrzewce oraz dwóch treningach - dopołudniowym i popołudniowym. Resztę dnia spędzają na wspólnej integracji. Organizujemy także świetlicowe gry i zabawy, pogadanki, dokładamy starań, aby nie było czasu na nudę” - podkreślają trenerzy.

Obóz finansowany jest przez rodziców uczestników obozu oraz dzięki zebranej w programie "Polak Potrafi" kwocie 3.006 zł.

 

„Utalentowane dzieci, trenujące w naszym klubie, pochodzą z rodzin z różną sytuacją finansową i nie wszystkich stać na pokrycie całej kwoty związanej z obozem – wyjaśniają trenerzy. - Mimo to, chcieliśmy pojechać razem, dlatego staraliśmy się zebrać niezbędne fundusze, by dofinansować wyjazd dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji finansowej. Wychowujemy przez sport, dlatego nie chcemy dzielić naszych podopiecznych. Dzięki wsparciu wielu osób, mogliśmy pojechać wspólnie. Dziękujemy darczyńcom”. 

top_baner
do góry