Strona główna/Urząd/Aktualności/Treningi lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

Treningi lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

Aktualności 4 Sierpnia 2014

Już w najbliższy piątek (8 sierpnia) będzie można zapisać dzieci na zajęcia lekkoatletyczne prowadzone przez GB Luxtorpeda Czerwionka. Luxtorpeda zaprasza do udziału w zajęciach w ramach projektu „Poznajemy Królową Sportu”.

 

„Dwa razy w tygodniu, odbywać będą się zajęcia wprowadzające w świat Królowej Sportu, jaką jest lekkoatletyka. Zajęcia prowadzone będą przez instruktora, który przedstawi podstawy rzutów dyskiem, kulą, skoku w dal, a także wprowadzi w trening biegowy. W treningach pomoże uczestnikom również zakupiony na potrzeby projektu sprzęt lekkoatletyczny tj. piłki lekarskie, dyski, kule, płotki. Będzie można spróbować startów z profesjonalnych bloków startowych!” - zachęca Michał Toman, prezes GB Luxtorpeda.

W ramach projektu odbędą się również spotkania ze specjalistami (fizjoterapeutą, dietetykiem, osobą od uzależnień i dopingu sportowego). W spotkaniach, oprócz trenujących dzieci i młodzieży, będą mogli wziąć udział również ich rodzice i opiekunowie.

„Aktywni uczestnicy treningów będą mieć szansę na uczestnictwo w zawodach biegowych, wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach, które na koniec projektu zostaną przekazane na własność. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników odnajdzie swoją ulubioną dyscyplinę sportu” - dodaje M. Toman.

Na wszelkie pytania i wątpliwości organizatorzy odpowiadają mailowo:  oraz telefonicznie  532 915 395.

Więcej szczegółów, regulamin oraz formularz dostępny na stronie: www.gbluxtorpeda.org.

Projekt jest dofinansowany  ze środków Programu „Działaj Lokalnie  VIII”  Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Czerwionce-Leszczynach – Funduszu Lokalnego „Ramża”.

 

top_baner
do góry