Strona główna/Urząd/Aktualności/Tour de Pologne w Czerwionce-Leszczynach!

Tour de Pologne w Czerwionce-Leszczynach!

Aktualności 31 Lipca 2017

Czerwionka-Leszczyny znajdzie się na trasie przebiegu tegorocznej, 74. edycji Tour de Pologne! 1 sierpnia w sołectwie Książenice na żywo będzie można obserwować przejazd kolumny wyścigu. Z tej okazji przygotowaliśmy także atrakcje dla naszych mieszkańców.

Przejazd przez naszą miejscowość prestiżowego wyścigu Tour de Pologne, to z pewnością wielka atrakcja nie tylko dla fanów kolarstwa. Wydarzenie jest także szansą na promocję Gminy i Miasta, popularyzację aktywnego wypoczynku i integrację mieszkańców. Zachęcamy całe rodziny do wspólnego kibicowania!

Już od godz.17.00 zapraszamy na specjalne stoisko Gminy i Miasta usytuowane na terenie parkingu przy kościele w Książenicach (ul. ks. J. Pojdy). Przygotowano bezpłatne akcesoria do kibicowania – chorągiewki i „łapki kibica”. Na najmłodszych czekają gry, zabawy i konkurencje sportowe. Pierwsze sto osób, na hasło „Tour de Pologne”, otrzyma dzwonek na rower z logo Gminy i Miasta (dzwonek do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej, po okazaniu otrzymanego vouchera).

Mieszkańców, którzy chcieliby na miejsce kibicowania dotrzeć nie inaczej – tylko na rowerze – zapraszamy na godz. 15.30 na teren hali targowej w Czerwionce. Z tego miejsca wyruszy rowerowa wycieczka do Książenic.

Tour de Pologne to największe sportowe wydarzenie w Polsce. Cała trasa odbywającego się od 29 lipca do 4 sierpnia wyścigu kolarskiego, podzielona jest na siedem etapów. Najdłuższy, 238-kilometrowy odcinek obejmuje trasę z Zawiercia do Zabrza. W ramach tego etapu, kolarze powalczą m.in. na ulicach ks. J. Pojdy i Książenickiej w sołectwie Książenice w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny (przejazd planowany jest około godz.17.30).

Informujemy także, że w wyznaczonym czasie mogą nastąpić utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na trasie przejazdu wyścigu oraz na ulicach przyległych. Trasę będą zabezpieczać odpowiednie służby, które zadbają o bezpieczeństwo uczestników wyścigu oraz obserwatorów. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie zasad bezpieczeństwa. 

 

do góry