Strona główna/Urząd/Aktualności/Tour de Pologne - gorący doping w Książenicach

Tour de Pologne - gorący doping w Książenicach

Aktualności 2 Sierpnia 2017

Pierwszy dzień sierpnia upłynął w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny pod znakiem sportu. Tego dnia przez sołectwo Książenice przejeżdżała kolumna czwartego etapu 74. wyścigu Tour de Pologne. Było gorąco, nie tylko za sprawą pogody, ale również wspaniałego dopingu kibiców na trasie. 

Tour de Pologne jest jednym z największych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Co roku przyciąga rzesze kibiców, którzy gromadzą się na trasie peletonu, żeby dopingować kolarzy. Po raz pierwszy trasa tego prestiżowego wyścigu obejmowała naszą gminę – przez Książenice biegł czwarty, najdłuższy - bo liczący 238 km, odcinek wyścigu. 1 sierpnia okazał się prawdziwym świętem kolarstwa w naszej gminie.

Chociaż przejazd kolumny wyścigu zaplanowany był na okolice godziny 17.30, to już od 16.00 na parkingu przed kościołem w Książenicach, licznie gromadzili się mieszkańcy zarówno naszej gminy, jak i sąsiednich miejscowości. Na dzieci czekały atrakcje - gry i zawody sportowe oraz malowanie buziek. Ogromnym powodzeniem cieszyły się gadżety kibica - „łapki kibica” z logo gminy oraz napisem „Czerwionka-Leszczyny wita!”, chorągiewki z logo, a dla najmłodszych - kolorowanki popularyzujące turystykę rowerową na terenie naszej miejscowości. 100 pierwszych osób, które od godziny 17.00 zgłosiły się do stoiska Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny otrzymały vouchery na dzwonek rowerowy z logo gminy. Po odbiór dzwonków zapraszamy do 31 sierpnia do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Mickiewicza 10 w Czerwionce.

Wspólnie z mieszkańcami, na trasie przejazdu w Książenicach, kibicowali także burmistrz Wiesław Janiszewski oraz zastępca burmistrza Andrzej Raudner.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy przyznali, że zdecydowali się przyjść i kibicować kolarzom, gdyż przejazd wyścigu Tour de Pologne jest wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić. W okolicach godziny 17.00 do zgromadzonych kibiców dołączyła wycieczka rowerowa, która o 15.30 wyruszyła z hali targowej w Czerwionce. Nie straszny był im nawet ogromy upał – wszyscy, pełni emocji oczekiwali na przejazd gwiazd światowego kolarstwa.

do góry