Strona główna/Urząd/Aktualności/Targi Edukacyjno-Zawodowe

Targi Edukacyjno-Zawodowe

Aktualności 17 Maja 2013
W minioną środę w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Targi Edukacyjno-Zawodowe, nad którymi Patronat objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Starosta Rybnicki. 

Wydarzenie zostało zorganizowane na terenie gminy już po raz czwarty z inicjatywy: Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, Zespółu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, Punktu Pośrednictwa Pracy w Czerwionce-Leszczynach oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Uroczystego otwarcia targów dokonał burmistrz Wiesław Janiszewski wraz z wicestarostą Aleksandrą Chudzik. 

Imprezę uświetnili swoimi występami artystycznymi uczniowie Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Przede wszystkim jednak, na uczestników targów czekały oferty pracy sezonowej oraz stałej, oferty kształcenia, a także możliwość skorzystania z porady w kwestii zakładania własnej działalności gospodarczej. 
Swoje stoiska zaprezentowało na targach ponad 30 wystawców, bogata również była oferta kształcenia w lokalnych szkołach. 

Na targach swoją ofertę przedstawiły również: Firma AV Spółka z o.o., organizująca szkolenia dla mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Pozarządowa Organizacja Oświatowa KANA prowadząca bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe dla osób niepełnosprawnych. 
Oferty pracy stałej i sezonowej można było znaleźć na stanowiskach Punktów Pośrednictwa Pracy z Czerwionki-Leszczyn, Rybnika, Radlina, Żor i Jastrzębia-Zdroju oraz Powiatowego Urzędu Pracy z Rybnika. 
Dla osób zainteresowanych pracą za granicą Firma GLOBALIS przedstawiła oferty pracy w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech oraz pracowników budowlanych w Austrii i Szwajcarii. 

"Targi Edukacyjno-Zawodowe były dobrą okazją do zapoznania się z ofertami pracy lokalnych pracodawców. Cieszyły się więc sporym zainteresowaniem mieszkańców ale również uczniów, którzy przybyli, aby rozejrzeć się wśród ofert szkół – podsumowujeMonika Stępień-Grzegorzyca, z Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach i dodaje: "Dzięki zgromadzeniu wielu pracodawców w jednym miejscu, osoby poszukujące pracy mają możliwość zweryfikowania ofert w krótkim czasie". 

Targi Edukacyjno-Zawodowe to atrakcyjna forma dla dorosłych poszukujących zatrudnienia, ale również dla młodych ludzi stojących przed wyborem dotyczącym kolejnego etapu kształcenia, a co za tym idzie, swojej życiowej drogi.
top_baner
do góry